ЗМІ: “Дельта”-штам коронавірусу заразний, як вітрянка, і може передаватися вакцинованим

Новий штам коронавірусу “Дельта” набагато заразніший і з більшою ймовірністю подолає захист від вакцин, ніж інші відомі варіанти SARS-CoV-2.

Про це йдеться в презентації, поширеній в Центрах з контролю і профілактики захворювань, передає The Washington Post.

Директор Центру Рошель П. Валенскі повідомила, що вакциновані люди з так званими проривними інфекціями штаму «Дельта» мають в носі та горлі стільки ж вірусу, скільки невакциновані. Вони можуть з легкістю поширювати його, але рідше.

За словами доктора, передача коронавірусу від вакцинованих – це рідкісне явище, але вчені припускають, що ситуація може змінитися.

“У документі викладаються “комунікативні проблеми”, викликані випадками зараження серед вакцинованих людей, зокрема стурбованість місцевих департаментів охорони здоров’я стосовно того, чи залишаються вакцини проти коронавірусу ефективними, і що “вакцини, на переконання громадськості, більше не працюють/потрібні бустерні дози”, – йдеться в статті.

Зазначається, що “Дельта” більш заразна, ніж віруси, які викликають MERS, SARS, Ebola, застуду, сезонний грип і вітряну віспу. Ба більше, цей штам так само заразний, як вітряна віспа.

У документі наголошується, що наступний крок, який повинен прийняти Центр з контролю і профілактики захворювань, це визнати, що «війна змінилася».

Презентація відображає тривогу медцентрів в США через штам «Дельта».

Очікується, що 30 липня агентство оприлюднить додаткові дані щодо цього штаму.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків коронавірусної недуги зареєстрована у м. Київ (233), Одеській (83), Харківській (72), Донецькій (69) та Дніпропетровській (64) областях.

За добу 29 липня в Україні було щеплено проти “ковіду” 150 253 людини. Першу дозу отримали 87 014 людей, повністю імунізовані – 63 239 людей.

Протягом доби працювали 907 мобільних бригад, 2 565 пунктів щеплення, 277 центрів вакцинації.Від початку вакцинальної кампанії щеплено 3 437 631 людину, з них отримали одну дозу – 3 437 629 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 938 495 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
Загалом проведено 5 376 124 щеплення.

  • Україна посилить захисні заходи на кордоні через штам “Дельта”.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *