Зеленський призначив посла України в НАТО. Посада залишалася вакантною більше двох років

Президент Володимир Зеленський призначив Наталію Галібаренко главою Місії України при Північноатлантичному альянсі в Брюсселі.

Указ №334/2021 з цього приводу опублікований на сайті глави держави 30 липня.

У липні минулого року президент Зеленський звільнив Наталію Галібаренко з посади посла України у Великій Британії, на якій вона перебувала з вересня 2015 року

“Призначити Галібаренко Наталію Миколаївну Главою Місії України при НАТО”, – сказано в документі.

Наталія Галібаренко – відома українська дипломатка. Була першою заступницею міністра закордонних справ із 9 березня 2014 року до серпня 2015-го.
Із 26 серпня 2015-го до 20 липня 2020 року працювала послом України у Великій Британії (її замінив Вадим Пристайко), постійною представницею України при Міжнародній морській організації (ІМО) за сумісництвом.
Була членом української частини консультаційного комітету президентів України та Республіки Польща.

Місія України при НАТО – дипломатичне представництво при міжнародній організації, засноване з метою забезпечення постійного співробітництва України з Альянсом та участі у Раді Євроатлантичного партнерства. Посада глави Місії була вакантна із серпня 2019 року.

У травні 2021 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Місію України при НАТО вперше може очолити жінка, але імені кандидатки він тоді не назвав.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *