Зеленський провів масові звільнення у керівництві СБУ

Президент Володимир Зеленський ухвалив низку рішень щодо посадовців Служби безпеки – звільнив трьох заступників голови СБУ Івана Баканова, начальника одного департаменту та очільника СБУ в Чернівецькій області.

ДжерелоОфіс президента, коментар радника керівника ОПУ Михайла Подоляка.

Фото: Пресс-служба президента Украины
Володимир Зеленський розповів про свої очікування від СБУ

Деталі: Руслан Баранецький звільнений з посади першого заступника голови СБУ та звільнений від виконання обов’язків керівника Антитерористичного центру при СБУ.

Василя Малюка звільнили з посади першого заступника Баканова – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

Сергій Андрущенко звільнений з посади заступника Голови СБУ та переведений на посаду першого заступника голови СБУ й керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки.

Крім того, звільнено начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Олексія Корнійчука та Віталія Монастирецького – з посади начальника Управління СБУ в Чернівецькій області.

Зазначається, що метою Зеленського при ухваленні цих указів було “забезпечення готовності СБУ до системної трансформації, що відповідатиме змісту реформи відомства”.

Також президента не влаштовує темп боротьби з контрабандою, який є зараз і він хоче посилити роботу відомства.

UPD. Подоляк розповів, що звільнили також начальника Управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, який фігурував у гучній справі про підготовку замаху як імовірна жертва, та начальника економічної контррозвідки СБУ Андрія Трепілка.

Відзначено, що основна мета глави держави під час прийняття цих кадрових рішень – забезпечити готовність СБУ до системної трансформації, яка відповідає змісту реформи відомства. Відповідний законопроект опрацьовують у Верховній Раді.

“Ніякої альтернативи реформі Служби немає, і не буде. Тільки парламент проголосує за реформу, ми повинні почати трансформацію в перший же день, не втрачаючи часу на адаптацію до прийнятого рішення”, – відзначив Володимир Зеленський.

Він зазначив, що вже зараз робота СБУ має посилюватися з урахуванням майбутніх змін. Держава вимагає набагато інтенсивнішої діяльності СБУ у виконанні завдань, які поставлено законом, додав Президент.

“Друге завдання – суттєва активізація боротьби з контрабандою. Темп роботи проти контрабанди, який ми бачимо зараз, не може нікого влаштовувати”, – підкреслив Володимир Зеленський.

За експертною оцінкою, через дії контрабандистів держава щороку втрачає до 300 млрд гривень. Фундаментом для протидії такій деструктивній ситуації має бути посилення роботи СБУ.

“Конкретний результат повинен бути відчутним як на кордоні, так і у всіх інститутах держави, які є відповідальними за чистоту економічних процесів”, – резюмував Президент.

Нагадаємо, країни Заходу закликали Раду терміново прийняти закон про СБУ, який пройшов перше читання в січні 2021 року. Проект закону відкриває обнадійливі перспективи для реформування СБУ, вважають у ЄС, США і НАТО.

Раніше глава СБУ Іван Баканов заявляв, що реформа спецслужби визначає за мету скорочення штату і підвищення заробітної плати.

Передісторія: У п’ятницю стало відомо, що Зеленський звільнив Баранецького. Цю ж інформацію підтвердив прессекретар президента Сергій Никифоров.

Пізніше в Офісі президента заперечили, що президент звільнив Баранецького. А сам Никифоров сказав, що мав на увазі інше. А саме, що в Офісі президента “знають про чутки про звільнення Руслана Баранецького”.

Тоді ж він додав, що “говорити про чиєсь звільнення без указу на сайті президента некоректно”.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *