Зеленський озвучив назву нового українського авіаперевізника й анонсував будівництво трьох аеропортів

Президент Володимир Зеленський анонсував створення національного українського перевізника “Українські національні авіалінії” – Ukrainian national airlines (UNA). Авіакомпанію буде створено за участю європейської авіабудівної компанії Airbus у межах програми “Велике будівництво”.

Про це голова держави заявив на форумі “Велике будівництво: авіація і туризм”.

Володимир Зеленський на тлі літака на авіазаводі «Антонов» у Києві, травень 2021 року

“Я завжди говорив про те, що дуже потрібні проєкти, які зшивають Україну. Сьогодні ми повертаємо світу ідею про європейський літак. Тепер це спільна наша вже “Мрія”, українська “Мрія” і спільна “Мрія” з нашими колегами з Європи”, – сказав президент України.

Зеленський запевнив, що Україна готова інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та залучати світових лідерів до об’єднаних проектів в авіабудівництві. Він додав, що цього року будується три літаки для України.

“У нас є всі потужності для серійного виробництва, аж до забезпечення комплексної, уже післяпродажної підтримки”, – зазначив голова держави.

За його словами, тривають перемовини із західними колегами щодо створення сучасного авіахабу в Україні “для модернізації пасажирських літаків у вантажні літаки”. Також Україна має підтвердження економічної доцільності створення національного авіаперевізника від французьких консультантів.

Володимир Зеленський також заявив, що в межах програми “Велике будівництво” буде споруджено два нові аеропорти на сході України та один на Закарпатті.

“Сьогодні Україна інвестує мільярди гривень у модернізацію регіональних аеропортів. Це нові злітно-посадкові смуги, це нові термінали у Чернівцях, Рівному, Житомирі, Кривому Розі, Дніпрі… А також ми готуємось до ще двох. Нещодавно ми вирішили – це стратегічне питання: про ще два нових аеропорти. На сході України та ще одного нового аеропорту на Закарпатті”, – сказав президент, не уточнивши, де саме буде розташовано ці аеропорти.

Раніше голова держави заявляв, що у межах плану трансформації країни на Донбасі заплановано побудувати ще два аеропорти, які будуть тимчасовою альтернативою летовищам у окупованих Донецьку та Луганську.

Водночас у Міністерстві інфраструктури України повідомили про підписання меморандуму про співпрацю з однією з найбільших авіабудівних компаній Airbus. Документ передбачає можливість лізингу чи купівлі 22 літаків.

Згідно з текстом меморандуму йдеться про закупівлю шести малих вузькофюзеляжних літаків (типу А220); 12 середніх вузькофюзеляжних літаків (типу А320/А321); чотирьох широкофюзеляжних літаків (типу А330/350).

Після створення в Україні національного авіаперевізника Airbus також готовий розглянути можливість співпраці з українською авіакосмічною галуззю.

Нагадаємо, у квітні 2020 року президент Володимир Зеленський сказав, що в Україні потрібно створити державну авіакомпанію на рівні Turkish Airlines і Singapore Airlines. Він говорив, що вона повинна використовувати літаки “Антонова”, проте у травні 2021 року прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що флот національного українського перевізника матиме й іноземні літаки.

Переговори з цього приводу велись з “трьома найбільшими світовими компаніями в цій галузі”, казав Шмигаль, очевидно, маючи на увазі Airbus, Boeing, а також Bombardier або Embraer.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *