Зеленський хотів забрати у Нафтогазу 50 мільярдів і пустити на “Велике будівництво”

Причина звільнення Андрія Коболєва з Нафтогазу і призначення головою компанії Юрія Вітренка – 50 млрд грн.

Про це йдеться у статті “Віялові відключення совісті” на ZN.UA

Ці кошти НАК відрахувала в резерви на випадок, якщо боржники з нею не розрахуються.

За інформацією джерела видання, Офіс президента Володимира Зеленського хотів, забравши ці кошти у НАК, спустити все на “Велике будівництво”, “підігрівши” всіх, хто з цієї “інфраструктурної афери” годується.

Два тижні тому Зеленський зустрічався із Коболєвим і запропонував йому рокіровку: Вітренко очолює Нафтогаз, а Коболєв – Міністерство енергетики та вугільної промисловост. Коболєв відмовився. Зеленський образився.

А потім образився ще раз, коли стало зрозуміло, що президентські дороги Коболєв теж фінансувати не збирається, і майже 40 млрд грн дивідендів – максимум, на який може розраховувати держава.

Нафтогаз фактично виправдовується перед Мінфіном за те, що посмів ці резерви сформувати, пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд призначив Вітренка новим головою «Нафтогазу» замість Коболєва

Щоб звільнити Коболєва уряд пішов на мухльож — звільнив наглядову раду компанії. Призначив нового голову правління. І знову повернув до повноважень наглядову раду.

ЗМІ зазначає про “втілення давньої мрії Андрія Єрмака (керівник ОП. – Gazeta.ua) прилаштувати Вітренка у владі будь-якою ціною і будь-куди. Та ще й президент до Вітренка напрочуд лояльний”.

28 квітня Кабінет міністрів повідомив про припинення повноважень голови правління Нафтогаз України – Андрія Коболєва. Замість нього компанію очолив Юрій Вітренко. Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року.

Після цього посли країн G7 застерегли Україну від політичного втручання в управлінні Нафтогазом.

“Ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов’язань України”, – заявили.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *