Загибель людей на Донбасі, дискримінація російськомовних, MH17. Росія скаржиться на Україну в ЄСПЛ

Генпрокуратура Росії звернулася до Європейського суду з прав людини з міждержавною скаргою на Україну. Про це йдеться в заяві відомства в четвер, 22 липня.

“Російська Федерація звернулася до Європейського Суду з прав людини з міждержавною скаргою проти України на підставі статті 33 Конвенції про захист прав людини і основних свобод”, – йдеться в заяві.

Це перша в історії Росії міждержавна скарга, яка подана владою РФ в ЄСПЛ.

“Звернення покликане привернути увагу європейського суду і всього світового співтовариства до грубих і систематичних порушень прав людини українською владою, зафіксувати в міжнародно-правовому полі численні факти злочинних діянь, змусити владу України припинити їхнє вчинення, провести належне розслідування і негайно притягнути винних осіб до відповідальності, відновити мир і згоду на території України”, – йдеться в заяві.

“У скарзі заявлено клопотання про застосування ЄСПЛ заходів відповідно до правила 39 Регламенту, що зобов’язують Україну негайно припинити такі кричущі порушення, як блокування надходження прісної води до Криму, обмеження прав національних і мовних меншин, в тому числі на вільний доступ до загального та вищої освіти рідною мовою, заборона мовлення російськомовних телевізійних і радіоканалів, обмеження доступу до інтернет-платформ і друкованим виданням російською мовою”, — заявили у пресслужбі генпрокуратури РФ.

На думку росіян, українська влада:

 • відповідальна за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми на Майдані і в Будинку профспілок в Одесі в 2014 році, а також на Донбасі під час проведення антитерористичної операції.;придушує свободу слова і переслідує інакомислячих шляхом заборони роботи ЗМІ, інтернет-платформ, переслідування журналістів, політиків і пересічних громадян;
 • дискримінує російськомовне населення, витісняє використання російської мови з громадської сфери
 • дискримінує російські компанії і підприємців;
 • відповідальна за загибель людей, заподіяння шкоди здоров’ю і знищення майна, оскільки це сталося в результаті обстрілів збройними силами України суміжній території Росії.

РФ також хоче змусити Україну відповідати за:

 • позбавлення жителів окремих територій південного сходу України можливості участі у виборах до центральних органів влади
 • блокування Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Криму
 • напади на дипломатичні, консульські та інші представництва Росії в Україні
 • аварію літака авіакомпанії “Малайзійські авіалінії”, що виконував рейс MH17, оскільки українська влада не закрила повітряний простір над зоною бойових дій (у 2021 році Нідерланди вивчили це питання та вирішили не подавати на Україну до суду через незакриття повітряного простору, оскільки влада не знала про загрозу — ред.).

Читайте також: Роковини трагедії МН17: п’ять країн виступили зі спільною заявою, а США звернулися до Росії

 • відмову від надання необхідної правової допомоги російським слідчим органам в розслідуванні скоєних злочинів.

Що відомо

 • У червні Європейський суд з прав людини поновив розгляд позову Грузії з вимогою визнати Росію відповідальною за окупацію території країни та утиски етнічних грузинів.
 • У лютому Україна подала до Європейського суду з прав людини позов на Росію через організацію замовних вбивств.
 • Європейський суд з прав людини розглядає близько 8 тисяч справ проти України, що пов’язані з російською агресією в Криму та на Донбасі.
 • Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *