За рік в НАТО Україна не вступить, за десять років це “теоретично можливо”, — Разумков (відео)

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що в найближчий рік Україна не зможе стати членом НАТО. На його думку, “теоретично можливим” для цього терміном є 10 років.

Про це Разумков сказав в інтервʼю виданню “Радіо Свобода”.

За рік неможливо, – Разумков про час, який потрібен Україні для вступу в НАТО

Глава ВРУ розповів, що в країні необхідно провести безліч реформ для того, щоб наблизитися до стандартів Альянсу.

“Давайте відверто. Якщо ми говоримо про найближче майбутнє, то це який термін? Для кожного він свій. Сказати, що це відбудеться через рік? Ні. Давайте будемо відверті, за рік це зробити ми не зможемо”, — підкреслив Разумков.

За словами глави ВРУ, для приєднання України до НАТО в нашій країні необхідно провести безліч реформ, щоб відповідати стандартам Альянсу, в першу чергу — у сфері обороноздатності.

Втім, вважає Разумков, Україна зможе вступити в НАТО, хоч це і буде “непростий шлях”. Відповідаючи на відповідне запитання спікер ВРУ заявив, що цієї мети “теоретично можливо” досягти за 10 років.

“Я намагаюся не обіцяти того, в чому я не впевнений. А тут залежить не лише від мене, не лише від української сторони, але й від багатьох чинників, які сьогодні знаходяться як в Україні, так і за її межами”, — вважає Разумков.

Також він підкреслив, що не варто видавати “бажане за дійсне” і чекати, поки “хтось щось нам принесе”.

Разумков про вступ України в НАТО з 19:26

Україна та НАТО: коротко про головне

  • Наразі Україна не є членом НАТО, однак раніше вона отримала статус учасниці Програми розширених можливостей, а 29 травня 2021 року – оновлений пакет Цілей партнерства Альянсу.
  • В Офісі Президента заявили, що наступний етап – надання Плану дій щодо членства. Київ сподівався, що питання надання ПДЧ розглянуть на саміті НАТО, та з’ясувалося, що Україну на нього не запросили.
  • Однак лідери країн НАТО підтвердили рішення Бухарестського саміту від 2008 року про намір у майбутньому прийняти до свого складу Україну. Водночас назвали умови – українська сторона повинна зосередитися на реформах.


Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *