З 1 вересня пенсії та соцвиплати отримуватимуть лише через банки, та є винятки

Кабінет міністрів переведе всіх отримувачів пенсій через Укрпошту на банківське обслуговування, крім осіб з інвалідністю та осіб старше 80 років.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно з повідомленням, Кабінет міністрів схвалив постанову “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”. Постановою запроваджується конкурсний механізм відбору надавачів послуг з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги за місцем проживання одержувачів.

Зазначається, що на сьогодні надавачем таких послуг є Укрпошта на монопольних умовах.

Передбачається, що тарифи за надання послуг з доставки пошти визначатимуться у договорах, укладених з переможцями конкурсу, і не можуть бути вищими за тарифи на оплату послуг, пов’язаних із виплатою і доставкою пенсій та грошової допомоги, встановлених урядом. Така норма, зазначили у пресслужбі, стимулюватиме зниження вартості доставки пенсій та грошової допомоги.

Так, перший конкурс, згідно з рішенням уряду, має бути проведений Пенсійним фондом до 1 вересня 2021 року. До цього часу Укрпошта продовжить здійснювати виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів.

При цьому також передбачається, що з 1 вересня 2021 року виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься через поточні рахунки в банких для всіх отримувачів, крім людей з інвалідністю першої групи; осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду; осіб, які досягли 80-річного віку та одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Зазначається, що особи з цих категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через самостійно обраний банк.

При цьому оплата пенсій для цих категорій пенсіонерів залишиться безкоштовною для них і здійснюватиметься за рахунок коштів Пенсійного фонду або коштів державного бюджету.

Обрати банк одержувачі пенсій зможуть до 1 вересня 2021 року. Якщо одержувач не обере банк до цього часу, йому відкриють рахунок у визначеному Кабінетом міністрів уповноваженому банку. При цьому за особою залишається право змінити банк за власним бажанням у будь-який момент.

У пресслужбі додали, що банки за бажанням одержувачів також надаватимуть послуги з виплати пенсій та грошових допомог з доставкою додому.


При такому скороченні пенсійних виплат через “Укрпошту” компанії доведеться скоротити понад 10 тисяч листонош, заявив генеральний директор компанії Ігор Смілянський.

“Тобто пенсіонерам буде примусово відкритий рахунок (вгадайте де?). Це в країні, де банки і банкомати присутні в 4% населених пунктів і часто найближчий на відстані в 50-60 км. Як Вам ідея в коронавірус, коли транспорт до цього банку нормально не ходить?”, – написав Смілянський у фейсбуці.

За словами Смілянського, за такого скорочення виплат “Укрпошті” доведеться скоротити понад 10 тисяч листонош, “а значить бюджет отримає менше ЄСВ, ПДФО та буде виплачувати допомогу з безробіття і субсидії звільненим більше, ніж економія (розрахунки теж навів) на тарифі на доставку пенсій”.

“При цьому сьогодні (навіть якщо залишити всіх пенсіонерів у спокої), підвищення тарифу становитиме близько 265 мільйонів гривень до 2020 року. Тільки ЄСВ “Укрпошта”, після підвищення мінімалки до 6000 гривень, сплатить до бюджету на 272 мільйони більше, ніж у 2020 році, не рахуючи +208 мільйонів ПДФО, 55+ мільйонів дивідендів та інших податків”, – додав гендиректор “Укрпошти”, зазначивши, що компанія планує підвищити тариф на доставку пенсій в 2021 році на 11%.

  • Нагадаємо, в кінці грудня 2020 року Укрпошта погодилась продовжити дію поточного договору щодо доставки пенсій в січні і лютому наступного року за тарифами 2020 року.
  • 23 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) відмовила Укрпошті у підвищенні граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку.
  • 29 березня міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю агентству РБК-Україна повідомила, що уряд підвищить тарифи на доставку для Укрпошти, але натомість переведе максимально можливу кількість пенсіонерів на банківське обслуговування.
  • З 1 квітня Кабмін підвищив тарифи на доставку пенсій Укрпоштою у містах до 1,3%, а в селі та селищах міського типу до 2,65% від суми виплати.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *