“Я припиняю свою діяльність на посту президента СРСР”: Горбачов заявив про відставку

Президент СРСР Михайло Горбачов отримав президентську пенсію, дачу, автотранспорт і охорону державним коштом, приміщення для іменного фонду. Фото: ТАСС/Юрий Лизунов

Президент СРСР Михайло Горбачов 25 грудня 1991-го виступив по центральному телебаченню СРСР. Сказав, що полишає свою посаду. Радянський Союз після майже сімдесяти років припинив своє існування.

За 4 дні до цього 11 колишніх радянських республік створили СНД. Фактично Радянський Союз вже тоді припинив існування. Розпад привів до незалежності 15 республік. У прощальній промові Горбачов сказав, що недавнє створення СНД стало основним мотивом відставки. Він додав, що стурбований, що люди в країні перестають бути громадянами великої держави і їм може бути важко впоратися з наслідками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко анонсував створення з Путіним “нового СРСР” (відео)

“В силу ситуації, що склалася з утворенням Співдружності Незалежних Держав, я припиняю свою діяльність на посту президента СРСР. Приймаю це рішення з принципових міркувань. Я твердо виступав за самостійність, незалежність народів, за суверенітет республік. Але одночасно — і за збереження союзної держави, цілісності країни. Події пішли іншим шляхом. Запанувала лінія на розчленування країни і роз’єднання держави, з чим я погодитися не можу” — каже Михайло Горбачов.

О 19:38 з флагштока Кремлівського палацу в Москві було спущено державний прапор Радянського Союзу і піднято державний прапор Російської Федерації. Після телевізійного виступу Михайло Горбачов дав коротке інтерв’ю і повернувся до свого кабінету в Кремлі, щоб передати ядерні шифри президенту Російської Федерації Борису Єльцину.

15 січня 1986 року в радянських газетах опублікували заяву генерального секретаря ЦК КПРС Михайла Горбачова про програму поетапної ліквідації до 2000-го всіх видів ядерних озброєнь. За 2 тижні до того він зустрівся з президентам США Рональдом Рейґаном в столиці Ісландії Рейк’явіку для обговорення скорочень ядерних озброєнь. Домовитись їм не вдалось, але авторитет Горбачова виріс.

P.S. Також у різні часи добровільно подали у відставку з посади глави держави наступні Президенти: Річард Ніксон (США), Едуард Шеварднадзе (Грузія), К.Г. Маннергейм (Фінляндія), Ш. де Голль (Франція), Жаніу Куадрус (Бразилія), Ектор Кампор (Аргентина).


І до теми…

“Росіяни встали з колін та купили проектор”. Причому, найімовірніше, американський.

В річницю смерті СРСР росіяни направили на будівлю посольства США у Москві проекцію прапора СРСР та текст «Дядько Сем, з Різдвом! 30 років тому ти отримав чудовий подарунок. Але більше подарунків не буде! Велика Росія відроджується!

За повідомленнями поінформованих джерел, усі працівники посольства терміново почали звільнятися та просити політичного притулку в Росії, а посол США сховався у бункері.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *