Віталій Портников: Блінкен назвав п’ять побажань для України

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен під час свого виступу на конференції, присвяченій українським реформам, що проходить у Вільнюсі, назвав п’ять кроків, які допоможуть змінам у нашій країні.


Ці американські побажання добре би уважно перечитати тим, хто говорить про “зовнішнє управління” України – починаючи від російського президента Володимира Путіна і проросійських політиків і пропагандистів у нашій країні і закінчуючи «простими українцями», які розповідають про це зовнішнє управління у соціальних мережах а потім голосують за пройдисвітів.

Отже, чого ж хочуть американці? Вони хочуть, щоб в Україні був справедливий суд. Тобто щоб була прозора процедура обрання членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Вони хочуть, щоб в Україні були чесні і непідконтрольні владі антикорупційні органи. І тому наполягають на прозорій процедурі відбору керівництва НАЗК і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Вони наполягають на збереженні стандартів у корпоративному управлінні державними підприємствами – вітання авантюристам з офісу президента і уряду, що здійснили справжнісінький переворот у “Нафтогазі”. Втім, під час свого візиту до української столиці держсекретар США говорив про це відкритим текстом.

Блінкен нагадує про передвиборну обіцянку Зеленського – реформу СБУ, позбавлення цього відомства можливостей боротися з економічними злочинами. Іншими словами – СБУ має перестати “кошмарити” бізнес на замовлення влади.

І, нарешті – реальні покарання для високопоставлених корупціонерів, а не імітація боротьби з корупцією.

Як все це допоможе американцям “захопити” і “пограбувати” Україну? Та ніяк. Американці ж – не ідіоти. Навіщо їм грабувати Україну? Вони не хочуть, щоб її грабували і знищували самі українці – як високопоставлені, так і не дуже. Вони прагнуть мати справу з передбачуваною, стабільною, успішною державою. А не з убогим розсадником корупції, жителі якого обирають собі на погибель якого-небудь чергового Головного Казкаря, який красиво їм розповість про “мудрий народ”, що зробив вже все можливе для вступу до ЄС і НАТО – ось тільки чомусь не беруть!

Чи прислухається до цих побажань українська влада? Тільки в разі, якщо гроші взагалі закінчаться і навіть красти буде нічого, окрім міжнародної допомоги. Тому що ці побажання обмежують самоуправство і самодурство будь-якої влади. А популістської, олігархічної – особливо.

Прикро жити в країні, про зміни в якій повинні говорити іноземці. А сприяє цим змінам не добра воля, а тільки крах і зубожіння громадян.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *