Верховний Суд відмовився розглядати позов Філарета щодо створення ПЦУ

Верховний суд відмовив патріарху Філарету у задоволенні позову. Той вимагав, щоб суд визнав недійсним Помісний собор, під час якого було створено Православну церкву України, та всі його рішення.

Про це у своєму Facebook написав митрополит ПЦУ Євстратій.

«Суд остаточно поставив крапку в численних намаганнях колишнього предстоятеля УПЦ КП оскаржити рішення Помісного собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року, який було скликано ним особисто разом з Архієрейським собором УПЦ КП у Малій Софії. На якому він головував, рішення якого разом із президією Собору першим підписав. А потім вирішив, що це все «було ситуативно», — зазначив він.

У своєму рішенні Верховний суд зазначив, що подібні церковні питання не можуть розглядатися у світських судах, тому що держава відділена від церкви. А будь-яке рішення суду трактувалося б як втручання у внутрішні церковні справи.

За словами Євстратія, таким чином Верховний суд створив прецедент того, що всі внутрішні питання релігійних організацій, які керуються власними статутами і нормами, не можуть оскаржуватися у світських судах.

Крім того, ВС стягнув з Філарета на користь ПЦУ 2 100 грн судового збору.

  • 15 грудня 2018 року на Обʼєднавчому соборі Україна отримала Єдину помісну незалежну церкву. Її предстоятелем став представник УПЦ Київського патріархату Епіфаній. На роль предстоятеля від УПЦ КП також було висунуто митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон. УАПЦ не висунула кандидатів — її глава митрополит Макарій взяв самовідвід. УПЦ Московського патріархату майже повним складом собор проігнорувала. Участь у ньому взяли тільки два її митрополити: Вінницький і Барський Симеон і Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко). За це УПЦ МП позбавила обох сану, а нову церкву назвала розкольницькою.
  • 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Церемонія відбулася в Патріаршому соборі Святого Георгія у Стамбулі. 7 січня Томос про автокефалію представили в Софії Київській Томос про автокефалію представили у Софії Київській. Його внесли митрополит Епіфаній і Порошенко.
  • В Українській православній церкві Київського патріархату стверджують, що собор, на якому було ухвалено рішення про розпуск організації, не був правочиннимУПЦ КП: Собор, де ухвалювалося рішення про розпуск церкви, не мав юридичної сили. Патріарх Філарет звинуватив експрезидента Петра Порошенка та предстоятеля ПЦУ Епіфанія в невиконанні домовленостейФіларет: Розкол виник, бо Порошенко та предстоятель ПЦУ Епіфаній не виконали домовленостей, нібито досягнутих під час Обʼєднавчого собору, і в ліквідації Київського патріархату. За словами Філарета, саме він мав керувати церквою після обрання Епіфанія головою ПЦУ.
  • У грудні 2019 року ПЦУ на соборі провела юридичну ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної церкви. Розширений Архієрейський собор був організований з нагоди річниці створення Єдиної помісної церкви.

Автор:Олексій Ярмоленко


Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *