Венедіктову назвали “інвестнянею” Коломойського, а Зеленського – боягузом

Другий місяць генпрокурорка Ірина Венедіктова блокує вручення підозр у справі про виведення грошей із Приватбанку його колишніми власниками.

Про це йдеться у публікації “Інвестняня для Коломойського” на “Дзеркало тижня”

Генпрокурорка Ірина Венедіктова блокує вручення підозр олігархам Коломойському і Боголюбову, пишуть журналісти “Дзеркала тижня”

Президент Володимир Зеленський обіцяв роздати всім великим інвесторам по інвестняні. Олігархам Коломойському з Боголюбовим дісталася Ірина Венедіктова. Саме вона на цей момент захищає їх та їхні “інвестиції” у США, сказано у статті.

2 місяці вистачило, щоб юристи Коломойського і Боголюбова перейшли в наступ та розпочали судитися зі США, обвинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість. Підстава позову — відсутність будь-яких пред’явлених обвинувачень проти олігархів в Україні.

Обоє збираються довести у Міжнародному центрі врегулювання спорів (ICSID), що США порушили положення Договору з Україною про взаємний захист інвестицій. Вони обвинувачують США в порушенні норм міжнародного права та заподіянні шкоди інвесторам.

Ще одним “козирем у рукаві” Коломойського ЗМІ називає перемоги Нікопольського заводу феросплавів, що належить олігарху, в Господарському суді міста Києва. НЗФ у позовах вимагав від Приватбанку визнати виконаними кредитні зобов’язання підприємства.

Схема існувала роками, підприємства отримували кредитні лінії, “виймали” з банку гроші, розщеплювали суми: щось відмивалося, щось перерозподілялося серед інших компаній групи “Приват”. Гасилися ці кредити за рахунок нових позик, отриманих у банку. Що описано і в обвинувальних документах Мін’юсту США, йдеться в публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стокгольмський арбітраж відмовив компанії Коломойського у стягненні з України $6 млрд

Маючи на 100% свого генерального прокурора, Зеленський давно міг би довести до логічного завершення розслідування про виведення коштів із банку. Але не робить цього. Йому комфортніше допомагати людям, які витратили мільярдні суми вкладників на власні потреби, уникнути будь-якої відповідальності. Мабуть, Зеленський забув, як у вересні 2019-го обіцяв докласти всіх зусиль, щоб повернути гроші, витрачені з бюджету на докапіталізацію Приватбанку після націоналізації, нагадує ЗМІ.

Видання наводить схему, за якою на думку Мін’юсту США Коломойський купив офісний парк CompuCom Campus за $47,4 млн, 15,1 млн із цієї суми — гроші вкладників Приватбанку, видані у вигляді кредитів Запорізькому заводу феросплавів і Орджонікідзевському ГЗК.

Від продажу конфіскованого в серпні 2020 року об’єкту Служба федеральних маршалів виручила $23 млн.

2-ий об’єкт, який потрапив під конфіскацію, — 30-поверховий торговельно-офісний центр PNC Plaza у центральному діловому районі Луїсвілля (Кентуккі). 3-ій — офісна вежа в Клівленді (Огайо). Загальна вартість конфіскованих будівель перевищує $60 млн.

Коломойський і Боголюбов спробують отримати компенсацію за все, припускає автор статті.

Американська компанія Optima Ventures, зареєстрована в штаті Делавер, і її дочірня компанія, що належать ексвласникам Приватбанку Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, подають позов проти США з вимогою про відшкодування $23 млн у відповідь на позови від Мін’юсту США про конфіскацію нерухомості олігархів.

Президент Зеленський боїться посваритися з олігархом набагато більше, ніж зіпсувати відносини з головним стратегічним партнером України – США. Українці лише заручники цього боягузтва, сказано у публікації.

29 січня президент Володимир Зеленський влаштував вечірку з нагоди свого дня народження. Вечірку відгуляв у квартирі бізнес-партнера Коломойського.

Що було раніше: Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей в Сполучених Штатах і в усьому світі.

У Клівленді ФБР у вівторок прийшла з обшуками в офіси фірми, власником якої, за даними ЗМІ, є зокрема український олігарх Ігорь Коломойський.

Коломойський потрапив у поле зору проєкту FinCEN Files, який опублікував дані про підозрілі транзакції.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *