Ваше дєло – труба, – Зеленський заявив про пошкодження “труби Медведчука”

Частина нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”, яку раніше рішенням РНБО повернули Україні, виявилася пошкодженою. Президент України назвав це диверсією.

Джерело:Офіс Президента

Мовиться про стратегічно важливий нафтопровід, який незаконно забрали у держави. Як відомо, ще донедавна він перебував у власності оточення Віктора Медведчука.

Зеленський зазначив, що у процесі передачі виявилося, що протягом 2017 – 2019 років знищили майже 400 кілометрів нафтопроводу.

Це диверсія, наслідком якої будуть кримінальні справи та кримінальна відповідальність. Причетним до цього скажу коротко: ваше дєло – труба,
– заявив глава держави.

Що відомо про нафтопродуктопровід “Самара – Західний напрямок”

  • Його збудували у часи СРСР і після проголошення незалежності України у 1991 році він мав перейти у власність держави. Але за сприянням дочірньої компанії російського Транснафтопродукту цього не сталося.
  • У 2017 році внаслідок неправомірного рішення суду частина нафтопродуктопроводу перейшла Прикарпатзахідтрансу. Кінцевим власником компанії є Анатолій Шефер, якого пов’язують із Медведчуком.

19 лютого РНБО запровадила санкції проти народного депутата Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Разом з тим РНБО вирішила повернути в державну власність так звану трубу Медведчука.

Зеленський розповів про підсумки засідання РНБО: дивіться відео

Нагадаємо, після рішення РНБО Вищий антикорупційний суд України наклав арешт на “трубу Медведчука”. Слідство встановило, що посадовці компанії незаконно заволоділи трубопроводом вартістю понад 200 млн гривень.

Крім того, минулого тижня глава правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв заявив, що компанія готова розпочати експлуатацію “труби Медведчука”, яка була арештована судом.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *