Вакцини проти COVID-19 викликали у людей “хибне почуття безпеки”, переживають у ВООЗ

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я застеріг людей напередодні Різдва та новорічних свят, щоб вони не забували про запобіжні заходи проти коронавірусу.

Зараз, коли пандемія все ще забирає багато життів і знижує якість життя інших, у багатьох через наявність вакцин виникло “хибне почуття безпеки”, сказав Тедрос Гебреїсус у зверненні.

Тедрос Адханом Гебреїсус (Фото: Salvatore Di Nolfi/ЕРА)

На свята люди збираються сім’ями та компаніями, що загрожує новими спалахами COVID-19. Вони, так само, є сильним стресом для систем охорони здоров’я у країнах та регіонах.

Оскільки соціальне згуртування на кінець 2021-го майже повернулося до допандемічного рівня, ВООЗ побоюється сплеску захворювання.

Читайте також: Понад 600 тисяч українців не прийшли по другу дозу вакцини проти коронавірусу

“Ми стурбовані хибним почуттям безпеки, що вакцини поклали край пандемії, і що щепленим не потрібні будь-які інші запобіжні заходи. Вакцини рятують життя, але не запобігають повністю передачі інфекції”, – нагадав Гебреїсус про актуальний стан справ у протистоянні з вірусом.

Тому, сказав голова ВООЗ, “будьте обережні та:

– носіть маску;
– дотримуйтеся дистанції;
– уникайте натовпів;
– провітрюйте приміщення;
– мийте руки”.

  • У середині листопада 2021 року ВООЗ повідомила, що понад 60% усіх зареєстрованих випадків та смертей від ковіду у світі припадає на Європу.
  • Днями Україна в меморандумі з МВФ зобов’язалася до кінця року вакцинувати 17 млн громадян.
  • Гебреїсус про боротьбу з коронавірусом: “Ми лише радимо, а країни самі вирішують”.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *