Вагітних жінок та матерів малолітніх теж братимуть на військовий облік – Міноборони

Вагітних жінок та матерів малолітніх дітей теж братимуть на військовий облік, якщо вони підходять за віком, спеціальністю та станом здоров’я.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони у Facebook.

У ГУР нагадали, що військовому обліку підлягатимуть усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають відповідну спеціальність/професію та придатні до військової служби.

“Вагітні жінки та/або з малолітніми дітьми теж беруться на військовий облік. Як і у випадку чоловіків, у Територіальних центрах комплектування та соцпідтримки для жінок враховуватиметься стан здоров’я людини та її сімейні обставини”, – йдеться у повідомленні.

Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний запевнив у Facebook, що зі взяттям жінок на військовий облік змін у житті українок не буде.

Він нагадав, що не йдеться про призов або обов’язкову мобілізацію жінок. За його словами, планується “перехідна норма” – на навчання жінки відправлятимуться виключно за бажанням.

Залужний також пояснив, що метою військового обліку є надання ЗСУ інформації, які спеціалістки є в країні та в крайньому разі можуть приєднатися до оборони держави.

  • Наказ про військовий облік для жінок набув чинності 17 грудня 2021 року. Очікується, що військовозобов’язаними стануть українки, які працюють у сфері держбезпеки, транспортної сфери, IT, медицини, журналістики, туризму, педагогіки: тут є повний перелік.
  • Залужний повідомив, що поспішати до військкоматів не треба, документи будуть оформлюватися планово.
  • Українці у соцмережах з гумором відреагували на наказ про військовозобов’язаних жінок.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *