В Єрусалимі з’явився Благодатний вогонь

У храмі Гробу Господнього в Єрусалимі, в суботу, 1 травня, з’явився так званий Благодатний вогонь. Патріарх Єрусалимський Феофіл III роздав його служителям Грецької церкви і представникам інших конфесій, які володіють храмом Гробу Господнього, повідомляє РИА Новости.

У Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі з’явився Благодатний вогонь

Патріарх Єрусалимський Феофіл III роздав його служителям Грецької церкви і представникам інших конфесій.

Благодатний вогонь традиційно з’являється напередодні Великодня в Кувуклії – каплиці в центрі храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, що приховує печеру Гробу Господнього, в якій знаходиться особливо шанована усіма християнами плита, де розташовувалося місце поховання Ісуса Христа.

Вогонь, який на думку багатьох віруючих, з’являється чудесним способом, символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового і вважається святинею.

Що таке Благодатний вогонь

Винесення Благодатного вогню з Кувуклії символізує вихід з Гробу “Світу істинного” – воскреслого Ісуса Христа. Це матеріальне підтвердження слів, вимовлених Спасителем: “Я єсмь з вами повсякденно аж до кінця віку”.

Церемонію сходження Благодатного вогню щорічно проводять служителі Єрусалимської, Коптської, Сирійської православних церков, а також Єрусалимського патріархату Вірменської апостольської церкви.

Вона може зайняти від декількох хвилин до декількох годин – тривалість дійства завжди різна.

Служба транслюється в прямому ефірі, а сам Благодатний вогонь спеціальними авіарейсами щороку доставляють в ряд країн, включаючи Україну, – його з пошаною зустрічають церковні і державні лідери.

Історія Благодатного вогню

Святитель Григорій Ніський, а згодом Іоанн Дамаскін вважали, що вперше Благодатний вогонь зійшов, коли апостол Петро прийшов до Гробу Господнього. А Микита Клірик, який відвідав Єрусалим у 947 році, так засвідчив побачене чудо: “Архієпископ ще не виступив з Гробу, як уже можна було раптово бачити всю Божу церкву наповнену незбагненним і Божественним світлом … Все були дуже здивовані, та й самі безбожні агаряни були вражені і присоромлені … “

Як відбувається сходження Благодатного вогню

Напередодні церемонії Кувуклію запечатують після перевірки на наявність вогню і його джерел, яка здійснюється мусульманами або іудеями.

На наступний день Гроб Господній тричі обходять хресною ходою; богослужіння очолює Єрусалимський патріарх. Він і Вірменський архімандрит заходять в Кувуклії практично без одягу, в одних підрясниках, – щоб уникнути підозр у тому, що священнослужителі пронесли з собою сірники або будь-яке інше джерело вогню.

За ними запечатують двері. Потім грецький Патріарх молиться на Гробі Господньому про дарування Благодатного вогню до його чудесного сходження, також в цей час моляться віруючі. Після сходження Благодатного вогню Єрусалимський патріарх виносить з Кувуклії 33 свічки, які символізують число років земного життя Ісуса Христа.

Коли Благодатний вогонь доставлять в Україну

В 2021 році Благодатний вогонь прибуде в Україну увечері 1 травня. Його доставлять в аеропорт “Бориспіль” спеціальним рейсом.

Очікується, що його, згідно з традицією, передадуть в Свято-Воскресенський храм в Київ, а звідти – в церкви по всій країні.

Коли Благодатний вогонь не сходив і чому

В історії християнства відомі три випадки, коли Благодатний вогонь не зійшов. Перший з них датується тисячі сто пешим роком, коли в Храм Господній заборонили пускати віруючих, за винятком латинян. Благодатний вогонь зійшов тільки після скасування заборони.

У 1578 році, за переказами, вогонь зійшов не в Кувуклії, а з однієї з колон за межами Храму, і запалив свічки молящих вірмен. Це сталося після того, як в Храм Господній не пустили вірменських служителів церкви.

Третій випадок стався між 1918 і 1947 роками, коли Єрусалим був під контролем Великобританії. Британці тоді не хотіли пускати в Храм арабську молодь. В результаті Благодатний вогонь зійшов тільки після того, як тим дозволили бути присутнім.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *