В Україні спостерігається критична ситуація з рівнем безробіття, – ЗМІ

Проблема з безробіттям в Україні посилюється. За офіційними даними, щодня на облік у Державній службі зайнятості стають близько 3 тисяч українців, що втратили роботу.

Про це повідомляє телеканал “Україна”. При цьому Україна не вживає жодних заходів для підтримки роботодавців.

Більше того, у ряді галузей економіки труднощі для збереження трудових колективів підприємствам держава створювала ще до початку коронавірусної кризи.

Для будь-якої держави вигідно підтримувати роботодавців, аби втримати економіку від падіння. Таку думку у сюжеті висловив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

“Аби створити нове робоче місце, потрібно в Європі викласти від 50 до 150 тисяч євро. І тому державі вигідніше підтримувати дешевими кредитами. Робити все, аби економіка могла якомога швидше одужати”, – зазначив Воскобойник.

Щоправда, за словами експертів, реальний рівень безробіття в країні вищий. Це пов’язано з епідемією коронавірусу і карантином. Тільки за даними Держслужби зайнятості, на 1 червня на обліку стояли 1,2 млн людей. З них 511 тис. мали статус безробітного, у тому числі 425 тис. отримували допомогу безробіття.

Шукає роботу через служби зайнятості тільки кожен третій. Решта або працює за кордоном, або зайнята домашнім господарством.

Українці найчастіше шукають роботу через спеціалізовані сайти, звертаються за допомогою до знайомих і родичів. Також використовують соціальні мережі.

Водночас з другої половини червня кількість безробітних припинила зростати. Збільшилася конкуренція – на одну вакансію претендують 4-6 людей.

За прогнозами економістів, безробіття почне стрімко зростати у третьому кварталі 2020-го.

“Унаслідок введення тотального карантину і масового повернення трудових мігрантів кількість безробітних, за моїми оцінками, збільшилася вдвічі – на 1,5-2 мільйона людей і досягла порядку 3-3,5 мільйони людей, або 15-17% від працездатного населення. За оновленим прогнозом МВФ, кількість безробітних в Україні 2020 року збільшиться в 1,5 раза – з 8,5% 2019-го до 12,6% 2020-го”, – говорить віцепрезидент з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців Віктор Скаршевський.

У першому кварталі 2020-го безробіття становило 8,6% від працездатного населення. Це на 0,1% менше, ніж у четвертому кварталі 2019 року, свідчать дані Держстату.

За час карантину, зумовленого пандемією коронавірусу, у світі стрімко зросло безробіття. Тільки у США за час карантину рівень безробіття сягнув 15%: роботу втратили близько 40 мільйонів людей. Схожа ситуація – і в Європейському Союзі. При цьому, така ситуація спостерігається у державах, які надають бізнесу суттєву підтримку і максимально сприяють роботодавцям у збереженні робочих місць.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *