В Україні побудовано систему “вимивання” мільярдів на користь США: Деркач про санкції та нові факти міжнародної корупції

Санкції США щодо деяких громадян України і конкретно народного депутата Андрія Деркача пов’язані з оприлюдненням доказів того, що з країни за участю чиновників, через певні схеми, “вимиваються” мільярди доларів на користь Штатів. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив народний депутат Андрій Деркач.

Він підкреслив, що у нього є всі необхідні документи, які підтверджують факти численних втручань з боку США у внутрішню політику України.

“Перше, з чого починалося це все, це ще раз – це 16-ий рік, це моя заява про втручання у вибори США України. Це підтверджено, ще раз кажу, тими ж плівками, в яких Порошенко доповідає Байдену, як це все відбувалося. Наступне питання – це злив інформації НАБУ, ці дані ми давали 9 жовтня на прес-конференції, коли показали, що особисті дані генерального прокурора Шокіна скидалися представниками НАБУ в правоохоронний відділ посольства США. З ними радилися, з правоохоронним відділом посольства США, як відповідати на запити народних депутатів. Їм скидалася інша інформація, конфіденційна, в тому числі там навіть дійшли до того, що у них було питання про те, як вони будуть допитувати Ларрі Кінга. Це Поліна Чиж, помічниця Углави, в листуванні розповідає, інструктує одного зі співробітників ФБР: “ви ж там коли будете допитувати – ви перепитаєте Як правильно Ларрі Кінг брав інтерв’ю у прем’єр-міністра Миколи Яновича Азарова”, – зазначив нардеп.

Він підкреслив, що ці факти, як і багато інших, стали підставою для порушення та реєстрації кримінального провадження. Їх, за словами Деркача, “губили” то в НАБУ, то в ДБР.

“Як ви розумієте, сьогоднішня правоохоронна система України паралізована реформами. Люди відверто бояться проводити об’єктивне розслідування, оскільки очікують закінчення виборів у США, щоб потім їх не звинуватили у втручанні у вибори. Єдиний момент – документи не горять, і як би вони всі залишаються, все на місці, всі записи, вся переписка між посольством і НАБУ – вона є в повному обсязі”, – додав Деркач.

Ще із задокументованих ним фактів він назвав “розкрадання грантоїдами технічної допомоги від США”. 

“Це те, що величезна кількість коштів, мільйони грошей, витрачалися на непотрібні, незрозумілі програми. Вплив вітру на швидкість демократії та підвищення впевненості жителів Донецької та Луганської області, мільйонів так на 35. Я дав ці 20 кейсів вони є, там смішні назви, смішна робота, в тому числі і фінансування так званих цих антикорупціонерів Шабуніна, які є прикриттям для ось цих ось схем корупційних і для схем розкрадання технічної допомоги”, – зазначив нардеп.

Говорячи про діяльність компанії “Burisma холдинг” Деркач розповів, що має на руках факти, які доводять виведення 13 мільярдів доларів на користь США.

“Наступне питання, яке стоїть, це питання діяльності компанії Burisma холдинг. Ще раз нагадаю, що Burisma холдинг – це компанія, яка належала і належить колишньому міністру уряду Януковича Злочевському. Відносно цієї компанії протягом 2014-2016 років було зареєстровано 11 кримінальних справ. Ця компанія відмивала кошти українських платників податків, виводила гроші в офшори і після цього оплачувала через рахунки Burisma на банк Морган Стенлі, ці платежі у нас є, і ми їх показали… Моя позиція – залиште санкції собі, Поверніть наші 13 мільярдів, ті, які безпосередньо вкрадені у наших співгромадян. Там участь була і Фонду Franklin Templeton, зараз частина облігацій цього фонду перереєстрована на інші компанії. Велика частина з них контролюється через юрисдикцію США”, – додав політик.

Нардеп заявив, що зробить все можливе для розслідування всіх корупційних фактів, які йому вдалося виявити.

“Ми зареєстрували кримінальне провадження, була заява цих свідків. Далі, я вважаю, що будуть показання свідків, і далі все одно буде розслідування. Інший момент, що правоохоронна система України до моменту проведення виборів в США не дуже збирається рухатися, тому що боїться після таких заяв посольства звинувачень у втручанні у вибори президента США. Так вона і так втручається, оскільки вона не робить свою функцію – не розслідує події злочинів, не вивчає фактаж. Я сподіваюся, хоча б буде правильно захищати свідків”, – зазначив Деркач.

“Фактично в Україні побудована система за участю правоохоронних органів НАБУ, за участю окремих представників дипломатичного корпусу, які дозволяють далі “доїти” громадян України. Помічник Байдена Амос Хохстайн продовжує залишатися в “Нафтогазі” в наглядовій раді, а “Нафтогаз” продовжує намагатися підвищувати ціни для українських громадян”, – підкреслив політик.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *