В Україні немає технічної можливості виявляти штам “Дельта” – Радуцький

Українські лабораторії наразі не можуть виявляти новий агресивний штам коронавірусу, який назвали “Дельта”. 

Джерело: голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Telegram 

Пряма мова: “В Україні наразі ще немає технічної можливості самостійно виявляти “індійський” штам. Нещодавно МОЗ направив до лондонської лабораторії 500 зразків з різних регіонів. Також ми очікуємо від ВООЗ нові тест-системи, здатні одразу визначати штам “Дельта”.

Деталі: Радуцький нагадав, що штам “Дельта” вже виявили у 92 країнах. Також, незважаючи на вакцинацію більшості населення Великої Британії, 96% нових випадків коронавірусу – це саме штам “Дельта”. 

Голова профільного комітету наголосив, що є ризик, що хвиля дійде і до України. 

Штам “Дельта”, який до недавнього часу називали “індійським” у 1,6 рази рази агресивніший, ніж інші, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації, написав Радуцький.

Нардеп також вважає, що деякі обмеження потрібно повернути, зокрема обов’язкове ПЛР-тестування на кордоні. 

Що передувало: Міністерству закордонних справ та Міністерству охорони здоров’я доручили підготувати пропозиції щодо можливого введення додаткового контролю та обмежень на пересування між Україною та країнами, де стрімко поширюється штам “Дельта”.

Штам коронавірусної хвороби “Дельта” може швидко розповсюдитися в Україні та мати тяжчі наслідки, ніж в західних сусідів. 

Про це йдеться в огляді Національної академії наук. 

Згідно з даними НАН, штам “Дельтам” матиме гірші наслідки для України через низький рівень вакцинації населення та велику міграцію з Росії. 

При цьому  очікується, що до кінця літа штам домінуватиме на всій території Європи. 

Загалом у країнах де цей штам уже став домінантним (Велика Британія, Російська Федерація, Португалія), спостерігається швидке погіршення епідемічної динаміки. 

Передісторія:

  • У світі виявили щонайменше 4 штами коронавірусу SARS CoV 2: бразильський, південноафриканський, британський, індійський, які більш небезпечні за початковий, виявлений у Китаї. У Росії кажуть, що в них може бути окремий штам.
  • 31 травня Всесвітня організація охорони здоров’я вирішили маркувати штами COVID-19 літерами грецького алфавіту, щоб не дискримінувати країни, де ці різновиди виявили вперше. Виявлений у Великій Британії варіант – “Альфа”, виявлений у ПАРі – “Бета”, у Бразилії – “Гамма”, два різновиди “індійського” штаму – “Дельта” і “Капа”. 
  • За даними ЗМІ, станом на 14 червня варіант коронавірусу “Дельта” виявили в 74 країнах. Спалахи варіанту “Дельта” були підтверджені в Африці, Скандинавії та країнах Тихоокеанського регіону, в Китаї та США.
  • 21 червня індійський штат Махараштра повідомив про 20 випадків інфікування новим різновидом штаму коронавірусу, який отримав назву Delta-plus.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *