В ОП анонсували програму Українська мрія

Цього року запрацює нова програма Українська мрія, за якою українці зможуть взяти іпотеку під 5% річних.

Про програму розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Штурма в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, опублікованому у середу, 12 січня.

Іпотечну програму під 5% річних планують запустити у першому кварталі року і до кінця видати 30 тисяч кредитів.

“Жодних обмежень, максимально простий і зрозумілий продукт. Є сім’я, яка заробляє 20-30 тис. грн сукупно. Наше завдання – дати цій сім’ї можливість отримати нову квартиру площею 60-70 кв м за щомісячний платіж 10 тис. грн”, – розповів він.

Також програма передбачає кредити під 5% для інших цілей, наприклад, для придбання електромобіля, здобуття освіти або зміни професії.

За словами Штурми, цього року планують видати 30 тисяч іпотечних кредитів.

“Якщо говорити про Українську мрію, наша мета у 2022 році – видати 30 тисяч іпотечних кредитів за цією програмою, за рік – 70 тис., а далі вийти на стабільні 150 тис. іпотек щороку”, – сказав він.

Влада очікує, що це вдвічі або в 2,5 рази збільшить обсяг будівництва.

“Щодо фінансування, завжди чомусь говорять про бюджет. Але бюджетні кошти – це тільки для запуску механізму. Далі мають запрацювати монетарні інструменти, тобто коли ліквідність банківського сектора, українського чи західного починає працювати в цих продуктах. В Америці, Китаї або Європі сума таких кредитів – трильйони доларів на рік”, – додав він.

За даними Нацбанку, за 10 місяців 2021 року українські банки видали 8,7 тисячі іпотечних кредитів на суму 7 млрд грн – це в 2,5 рази більше за аналогічний період минулого року.


Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *