Україна чекає на готовність Росії до діалогу, – Зеленський

Президент Володимир Зеленський запевнив у готовності до будь-якого формату переговорів із Російською Федерацією, але з президентом РФ Володимиром Путіним не зідзвонюється.

Про це він заявив під час спілкування з журналістами  у селі Гута на Івано-Франківщині, повідомляє “Укрінформ”.

“Мені здається, що ми обидва не знімаємо (слухавку, – “Н”), тому що ми обидва не дзвонимо. Воно не так відбувається трішечки. Ми відкрито говоримо, що ми готові до діалогу, нам треба, щоб російська сторона сказала, що вони готові”, – відповів Зеленський на запитання, чи телефонує він президенту РФ.

Зеленський вважає, що українська сторона готова до зустрічі з Російською Федерацією у будь-якому форматі за участю будь-яких міжнародних партнерів або тет-а-тет, але потрібна готовність Росії.

“Наші адміністрації (президентів України і РФ, – “Н”) розмовляють, яка може бути адженда нашої зустрічі. Якщо не вдасться в якийсь термін домовитися адміністраціям щодо складних документів, то я буду прямо йому дзвонити”, – додав глава держави.

Він відзначив, що Україна запропонувала десять кроків із виконання “Мінська”, які передала США, РФ, Франції та Німеччині.

“Ми постійно готуємо й ініціюємо різні документи, різні кроки, щоб нам не закидували інформацію, що ми щось не хочемо”, – наголосив президент.

“Нам потрібно, щоб російська сторона сказала, що вони готові. Ми готові зустрічатися з РФ. Ми цього не боїмося. У будь-якому форматі. З будь-якими партнерами. Ми готові і прямий діалог, тет-а-тет, нам все одно, у якому форматі”, – підкреслив Зеленський.

  • Нагадаємо, 10 грудня Зеленський заявив, що під час розмови з президентом США Джо Байденом упевнився в можливості появи в України ще одного майданчика перемовин із РФ – за сприяння США, та не виключив прямих переговорів з Путіним.
  • 21 грудня під час зустрічі з дипломатами у селі Гута Зеленський заявив, що у 2022 році Україні потрібно чітко знати, коли вона стане членом НАТО. Також у Гуті Зеленський прокоментував підозру Петру Порошенку.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *