У США відкинули “перезавантаження відносин” з РФ

Зустріч лідерів США та Росії відбудеться у Женеві вже 16 червня. У Білому домі порадили Кремлю не розглядати її як перезапуск російсько-американських відносин.

Джерело:CNN

Джо Байден з дружиною прибули на зустріч лідерів країн G7

В Адміністрації США дали чітко зрозуміти, що Білий дім не розглядає майбутній саміт Джо Байдена і Володимира Путіна як перезапуск російсько-американських відносин.

Таку заяву зробила старша директорка у справах Європи в Раді національної безпеки при Білому домі Аманда Слоат.

Це точно не перезапуск. Президент дав ясно це зрозуміти. Це не нагорода. Я думаю, президент вірить, що у нас є теми, за якими ми можемо працювати з Росією, наприклад, стратегічна стабільність, яка важлива не тільки для США, але і для наших європейських союзників,
– сказала вона.

За словами Слоат, Байден також має намір обговорити розбіжності між країнами.

Як повідомлялося раніше, Байден має намір донести до Путіна, що “США повернулися”. Байден заявив про рішучість країни відігравати роль сильного лідера на міжнародній арені. Водночас він повідомив про відсутність прагнення до конфлікту з Росією.

Додамо, що під час зустрічі Байдена і Путіна Швейцарія закриє частину повітряного простору.

Що варто знати про зустріч Байдена та Путіна

  • Саміт американського та російського президентів відбудеться 16 червня на віллі La Grange у швейцарському місті Женева. Байден запропонував Путіну зустрітись ще наприкінці квітня під час телефонної розмови.
  • Очільник Кремля Володимир Путін раніше зазначив, що особливих проривів за підсумками зустрічі не очікує. Натомість Джозеф Байден пообіцяв заявити, що “США повернулися”. Президент США також покладає надії на стабільні відносини між країнами.
  • За даними ЗМІ, президенти США і Росії Джо Байден і Володимир Путін поки не планують спільну пресконференцію після саміту в Женеві.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *