У “Слузі народу” назвали “невідворотнім” підвищення пенсійного віку

Голова парламентського комітету з питань соцполітики, нардеп “Слуги народу” Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку для України неминуче і назвала причини, по яким таке рішення для країни необхідно.

Про це вона сказала в інтерв’ю “Економічній правді“.

За словами Третьякової, в України є два шляхи щодо пенсійного віку. Перший варіант – залишити ситуацію з пенсіями без змін, тоді українці виходитимуть на пенсію раніше і отримуватимуть стільки, скільки зараз. Другий варіант – підвищити пенсійний вік і отримувати вищі пенсії.

На питання про те, чи підтримає МВФ підвищення пенсійного віку, нардеп відповіла, що, мабуть, так, оскільки це неминучий процес. Вона також підкреслила, що президент Володимир Зеленський проти підвищення пенсійного віку і може накласти вето на її законопроекти.

Нардеп сказала, що майбутнім поколінням доведеться платити більше податків, щоб утримувати тих, хто платить менше податків. При цьому Третьякова зазначила, що, згідно з дослідженнями Світового банку, до 2030 року за солідарною системою пенсію за формулою будуть отримувати 40% громадян, іншим буде нараховуватися мінімальна пенсія.

“Не потрібно було ФОПів вводити в систему пенсійного забезпечення. Це можна робити через 10-20 років. В ЄС почали включати самозайнятих в пенсійну систему з 2000-х років, коли стали багатшими”, – пояснила Третьякова.

Вона уточнила, що якщо залишити пенсійний вік таким, який він зараз, з часом ситуація буде ставати тільки гіршою, тому, ймовірно, буде прийнято рішення з 2023 року збільшувати пенсійний вік один раз на рік на один місяць. Нардеп додала, що вирівняти солідарний рівень можливо тільки шляхом збільшення пенсійного віку.

Нагадаємо, 2 січня Галина Третьякова заявила, що пенсіонери, що проживають на окупованих територіях України, мають право на отримання подвійних пенсій.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *