У Підмосков’ї розбився новітній Іл-112В, за штурвалом перебував Герой Росії

В Росії зазнав аварії дослідний зразок нового легкого транспортника Іл-112В районі підмосковного міста Кубинка.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Борт впав під час тренувального польоту, коли заходив на посадку. За інформацією журналістів, всі три члени екіпажу загинули. Командиром був заслужений російський льотчик-випробувач Микола Куімов, який мав звання Героя Росії.

Російські ЗМІ, посилаючись на свої джерела, повідомляють, що при заході на посадку в літаку загорівся один з двигунів. У цей момент борт мав низьку швидкість і малу висоту, а тому відмова двигуна привів до звалювання і падіння з подальшою пожежею.

Іл-112в є російським легким транспортним літаком, який виробляється на Воронезькому авіаційному заводі. Даний літак в Росії готують для того, щоб замінити їм військові транспортники Ан-26 і Ан-24. За допомогою Іл – 112в планують перевозити і десантувати військових, озброєння і легку техніку. Літак здійснив перший політ у 2019 році.

Іл-112в, який зазнав аварії, прилетів в Московську область з Воронежа кілька днів тому для того, щоб в кінці серпня взяти участь у форумі “армія-2021”.

У російських телеграм-каналах опублікували відеозаписи аварії літака. На ролику можна побачити, що під час польоту в літаку загорівся один з двигунів.

Також з’явилося відео з місця падіння. На ньому можна побачити, що літак повністю згорів.

Попередня причина катастрофи — пожежа в двигуні.

Літак повинен був взяти участь в в міжнародному військово-технічному форумі «Армія-2021», що відбудеться в Підмосков’ї 22-28 серпня. Заради цього він кілька днів тому здійсни переліт з Воронезького авіаційного заводу, що входить до складу ОАК, на базу ПАТ «Іл» в Жуковському. Літак пілотував екіпаж у складі льотчиків Миколи Куімова (герої Росії), Дмитра Комарова та бортінженера Миколи Хлудеєва.

Це був єдиний готовий літак Іл-112В. Другий зразок проходить ресурсні випробування.

Нагадаємо, що Іл-112В розробляли з початку 2000-х років, але 2010-му російське Міноборони вирішило замість нього купити українські транспортники Ан-140. Після окупації Криму в 2014 році та різкого погіршення відносин між Росією та Україною проект Іл-112В відновили.

Вперше у повітря він піднявся тільки в 2019 році.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *