У Кремлі істерика через декомунізацію меморіалу Другої світової у Львові: Росія направила ноту

Львівська влада ухвалила рішення про демонтування радянської зірки на “Марсовому полі”. Однак Кремль така ініціатива неабияк обурила і російське МЗС вже надіслало ноту протесту Україні.

Джерело: прес-служба МЗС РФ

Дослівно: “У зв’язку з планами львівської влади зі знищення копії ордена Вітчизняної війни на військовому меморіалі “Марсове поле” 30 липня в МЗС України була направлена ​​нота МЗС Росії з вимогою виконання українською стороною міжнародних зобов’язань і норм національного законодавства щодо захисту та збереження військових меморіалів…

Закликаємо керівництво України відмовитися від фальсифікації історії і спроб позбавити українських громадян перемоги у великій вітчизняній війні, досягнутої спільними зусиллями всіх народів колишнього Радянського Союзу”.

Деталі: В РФ заявили, що засуджують “взятий українською владою курс на демонтаж пам’ятників радянським солдатам і самої пам’яті про їхній подвиг у боротьбі з фашизмом”.

Що було раніше: 19 липня стало відомо, що радянську зірку на Марсовому полі у Львові демонтують.

Цікаво! “Марсове поле” – це військовий меморіал у Львові, що розміщений біля Личаківського цвинтаря зі сторони вулиці Мечникова.

Раніше громадська організація “Суспільство майбутнього Львів” звернулася до управління історичного середовища Львівської міськради з проханням демонтувати радянський орден. Аби не порушувати українське законодавство, у мерії звернулись до державних інститутів, щоб визначити, чи підпадає орден на “Марсовому полі” під закон про декомунізацію.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *