У Харкові СБУ оригінально “привітала” консульство РФ з Днем Росії

У Харкові біля консульства Росії Служба безпеки України розмістила банер, в якому нагадала про героїчну оборону Донецького аеропорту українськими “кіборгами”.

СБУ порівняла фашистську воєнну агресію часів другої світової із діями російських окупантів на Донбасі.

Таким оригінальним способом вирішили “привітати” дипломатичне представництво країни-агресора з нагоди Дня Росії, який відзначають сьогодні, 12 червня.

Інформацію про це оприлюднив Telegram-канал “Харьков 1654”, передає ТСН.

На банері написали: “Стримували фашистів”:

  • Данія – 6 годин;
  • Нідерланди – 6 днів;
  • Бельгія – 8 днів;
  • Польща – 36 днів;
  • Франція – 43 дні;
  • Будинок Павлова (Сталінград) – 58 днів;
  • Донецький аеропорт – 242 дні.

Нагадаємо, торік СБУ до Дня Росії розмістила білборди з гербом контррозвідки біля дипломатичних установ РФ. У Харкові на будівлі біля генконсульства з’явився патріотичний мурал.


Героїчне протистояння між силами АТО і бойовиками в Донецькому аеропорту ім. Прокоф’єва почалося в травні 2014 року, оборона об’єкта тривала 242 дні.

Аеропорт обстрілювали з артилерії, “Градів”, мінометів і танків, працювали снайпери. “Кіборгами” українських військових назвали самі терористи. Оскільки тільки роботи здатні вистояти в таких важких умовах.

19-20 січня 2015 року в результаті підриву бойовиками колон, які тримали перекриття аеропорту, загинули близько 60 бійців. 21 січня 2015 року сили АТО пішли з ДАП через руйнування об’єкта.

Загалом кількість загиблих військовослужбовців ЗСУ за час оборони ДАП з вересня 2014 року до січня 2015 року склала 109 осіб.

Рік тому підрив бойовиками опор ДАП у 2015 році виділили в окрему кримінальну справу. Це другий зареєстрований факт віроломства бойовиків після Іловайської трагедії.

Бої за Донецький аеропорт тривали від вересня 2014 року до 22 січня 2015 року. Це один з найзапекліших епізодів війни з Росією на сході України. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні. Бої стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько — “кіборги”.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *