
Протягом дев’ятої доби протистояння України російському воєнному вторгненню війська РФ продовжували наступальну операцію за підтримки авіації та застосовували високоточну зброю. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.
Основні зусилля окупанти зосереджували на оточенні Києва і Харкова. Крім того, війська РФ мають намір вийти на адміністративні кордони у Луганській та Донецькій областях та у подальшому створити сухопутний коридор з окупованим Кримом, повідомили у Генштабі.
На Поліссі окупати розпочали інженерні роботи з розгородження шляхів в районі Бородянки, ймовірно, з метою подальшого висування у напрямку Києва. Окупаційні підрозділи зупинили у районах Шибене та Катюжанка. У районі Димера окупант продовжує створення району оборони.
На Донецькому напрямку РФ активно використовує мобілізаційний ресурс з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей у складі передових загонів Збройних сил РФ, які діють у напрямках на Харків та Маріуполь. Окупанти не полишають спроб виявити слабкі місця в обороні Маріуполя.
На Таврійському напрямку підрозділи військ РФ зі складу 58-ї загальновійськової армії Південного воєнного округу ЗС РФ намагаються продовжити наступ у напрямку Запоріжжя, а підрозділи зі складу 20 загальновійськової армії Західного воєнного округу ЗС РФ – роблять спроби обійти Харків та рухатися у південно-західному напрямку.
В акваторії Чорного моря, після завершення демонстраційних дій щодо готовності до проведення висадки морського десанту в районі Одеса – Затока, у зв’язку з погіршенням погодних умов, загарбник відвів корабельне угрупування та кораблі десанту у район західніше Кримського півострова.
Угруповання оборони Києва продовжує відбивати наступ російських військ, вражати його наступальні угруповання та утримувати визначені рубежі.
На білоруському кордоні з Україною продовжують перебувати БТГр зі складу 38 одшбр ЗС РБ. Проте, через відмову значної кількості військовослужбовців виконувати накази, триває робота щодо переконання особового складу виконувати завдання на території України, повідомили у Генштабі ЗСУ.
Що відомо
- В Офісі президента України оприлюднили перелік міст, які потребують гуманітарних коридорів. Населені пункти розташовані у восьми областях.
- Уночі 4 березня у результаті обстрілів з боку російських військ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа. Згодом її вдалося ліквідувати.
- В Енергоатомі повідомили про пошкодження першого енергоблоку Запорізької АЕС внаслідок обстрілів РФ та попередили, що це може призвести до трагічних наслідків для усього світу.
- Станом на ранок 4 березня Генеральний штаб ЗСУ зафіксував відведення російських військ з Бучі та аеродрому Гостомель Київської області.
- Сполучені Штати заявили, що Росія за добу військової операції випустила понад 160 ракет по території України. Про це повідомив високопоставлений представник Міністерства оборони США.
- Через невдачі у наступі російські війська знову повернулися до тактики нічних обстрілів житлових кварталів великих міст.
- 2 березня у Києві біля Південного вокзалу стався потужний вибух. Незначно пошкоджено інфраструктуру вокзалу та приміський поїзд.
- 2 березня Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із проханням оголосити ухвалу про тимчасові заходи проти РФ.
- 1 березня у Києві російські війська завдали авіаудару по телевежі. Трапилось потрапляння в апаратну мовника. Загинули п’ятеро людей, ще п’ятеро дістали поранення. За годину цифрове мовлення загальнонаціональних каналів відновили.
- РФ розбомбила центр Харкова та Бородянку на Київщині. У Житомирі внаслідок авіаудару попередньо пошкоджено 10 приватних житлових будинків. Складною лишається ситуація в Херсоні — там вуличні бої.