У Чехії за запитом України затримали російського бойовика

 В аеропорту Праги затримали росіянина Олександра Франчетті, який брав участь у спецоперації Росії з незаконної анексії Криму.

Про це повідомили “РИА Новости”

12 вересня про затримання Олександра Франчетті за міжнародним ордером на арешт, виданим за запитом України, повідомили російські державні ЗМІ

Росіянин був затриманий в Чехії на підставі міжнародного ордера, виданого Україною.

За інформацією сайту” Миротворець”, Франчетті, який є уродженцем російського Воронежа, навесні 2014 року приїхав до Севастополя і вступив в проросійське угруповання “Оборона Севастополя”. Після цього він організував рух” Північний вітер”, який займався терором проукраїнських жителів Севастополя.

Крім того, Франчетті підтримував зв’язок з військовими Чорноморського флоту Росії. У його угрупованні також складався найманець з Сербії Деян Берич, який багато разів приїжджав на Донбас “інструктувати” російських бойовиків.

Відзначається, що Франчетті був нагороджений медаллю” За повернення Криму”, якою в Росії нагороджують учасників операції з окупації півострова.

За даними чеських ЗМІ, з 2000-х років російський бойовик мав у Чехії посвідку на проживання і працював там фітнес-тренером.

На даний момент Міністерство закордонних справ України ніяк не коментувало затримання Франчетті.

З цього приводу в РФ влаштували справжню істерику.

Один з численних представників Путіна на окупованих Росією територіях Олександр Мололох зробив безглузду заяву про “викрадення”.

Після цього він видав божевільну версію про те, що “затримання бойовика пов’язане з активізацією антиросійськіх сил у Східній Європі після проведення в Києві установчого саміту Кримської платформи”.

Представники консульського відділу посольства Росії в Чехії стверджують, що відвідали російського громадянина Олександра Франчетті, затриманого напередодні в Празі за запитом України через участь в анексії Криму. Про це повідомляє російське державне інформагентство ТАСС із посиланням на речника дипломатичного представництва Миколу Брякіна.

«Завідувачка консульського відділу посольства відвідала затриманого в Празі росіянина Олександра Франчетті. Зараз посольство продовжує перебувати в контакті з ним, його родичами і законним представником захисту», – цитує Брякіна ТАСС.

Що відомо про Франчетті

Під час окупації Криму Росією у 2014 році бойовик очолював розвідувальний підрозділ “Северный Ветер” так званої “Самооборони Севастополя”. Після закінчення “русской весны” на півострові виявився вже не потрібен Росії.

Франчетті виїхав до Чехії, де перетворився на завзятого критика путінського режиму. З 2019 року його персоною зацікавилися чеські спецслужби. Адже він міг становити загрозу безпеці як Чехії, так і всього Європейського Союзу.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *