Токаєв звернувся до Путіна. Просить військовий блок ОДКБ придушити революцію у Казахстані

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на тлі масових протестів у країні заявив, що громадяни “просять” його як главу держави “надати їм допомогу”, тому він звернувся до партнерів з Організації Договору про колективну безпеку, куди входять Росія та Білорусь.

Про це він сказав під час сьогоднішньої наради, трансляцію вів телеканал Хабар 24.

Нинішню ситуацію у Казахстані Токаєв називає “зовнішньою загрозою”.

“Покладаючись на договір про колективну безпеку, я сьогодні звернувся до глав держав ОДКБ – надати допомогу Казахстану у подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це вже не загроза, це підрив цілісності держави і найголовніше – це напад на наших громадян, які просять мене як главу держави терміново надати їм допомогу”, – заявив Токаєв.

У своїй промові президент Казахстану заявив про те, що країна зазнала “нападу, руйнування і вандалізму” з боку “терористичних банд”, а жителі стали “жертвами нападу бандитів і терористів”. На тлі цього Токаєв вирішив звернутися за “допомогою” до ОДКБ.

ДОВІДКА. Організація договору про колективну безпеку – це створений Росією в 1992 році військовий блок на противагу НАТО, що об’єднує країни колишнього СРСР. Окрім РФ, зараз до нього входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан. Свого часу до організації входили Азербайджан, Грузія й Узбекистан, але покинули її.

Основні (спільні) сили організації – це близько 30 000 осіб у різних військових угрупованнях, включно й оперативних. Члени ОДКБ не раз висловлювалися проти НАТО, розглядаючи Альянс як загрозу. Окрім того, виходячи з публічних заяв представників організації, ОДКБ вважає країни, що межують із країнами-членами ОДКБ, “зоною відповідальності ОДКБ”.

  • 2 січня 2022 року в Казахстані розпочалися протести. Спочатку демонстранти вимагали знизити різко ціни на скраплений газ, що стрімко зросли, але потім вимоги стали політичними: відставка уряду та вихід із політики Назарбаєва.
  • 4 січня в охопленому протестами Актау держкомісія ухвалила рішення знизити ціни на газ до 50 тенге/літр у Мангістауській області. Проте протести не вщухли і поширилися на інші міста, почалися затримання активістів і зіткнення з поліцією.
  • Вранці 5 січня Токаєв відправив уряд у відставку, звинувативши його у створенні протестної ситуації. Проте протести продовжилися і посилилися, зокрема в Алмати було захоплено та підпалено акімат (адміністрацію).
  • Токаєв підписав укази про запровадження режиму НС на всій території Казахстану.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *