ТКГ не домовилася про великоднє перемир’я на Донбасі

Тристороння контактна група після п’ятигодинного засідання не змогла домовитися про повернення перемир’я на Донбасі. Україна та Росія змогли дійти компромісу, але ухвалити рішення завадили “російські маріонетки”.

Про це розповів представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

 Сергій Гармаш, член делегації України в ТКГ

За словами Гармаша, сьогодні до переговорів ТКГ приєдналися представник Кремля Дмитро Козак, а також керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Не домовилися, на жаль, ні про що. Хоча п’ять годин працювали саме по треку підгрупи з безпеки. Вклинився в її роботу пан Козак і залучили до її роботи пана Єрмака, навіть погодили компромісний текст, на який погодилася Україна і Росія, але пані Ніканорова (представник “ДНР” – ред.) фактично заблокувала цей процес”, – заявив він.

На думку Гармаша, сьогоднішня “п’ятигодинна вистава” була проведена для того, щоб показати суб’єктність “Л/ДНР”.

“В результаті – дотримання режиму “тиші”, яке мало початися з 12-тої години завтрашнього дня, не почнеться. Домовленість не було досягнута. Маріонетки Москви заблокували це рішення“, – додав він.

Консультації продовжаться, – Арестович

Крім цього, речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що поки не вдалося узгодити текст документа про введення великоднього перемир’я, проте вони підтвердили необхідність продовжувати консультації щодо узгодження документа.

“Всі сторони погодилися з необхідністю встановити великоднє перемир’я. Було запропоновано 2 тексти документа – український і російський. Але не вдалося нам поки домовитися щодо остаточного варіанту. Потрібен час, щоб добре продумати формулювання”, – наголосив він.

Сторони домовилися продовжувати консультації та знову підтвердили ідею про встановлення великоднього перемир’я,
– підсумував Арестович.

Кравчук: Шанс ще є

На сторінці української делегації Тристорьонньої контактної групи у телеграмі з’явилось повідомлення, що учасники суттєво наблизилися до взаємного розуміння та узгодили в загальному вигляді ідею встановлення великоднього перемир’я.

“Сторони погодилися продовжити роботу щодо вжиття додаткових заходів із вдосконалення механізму виключення порушень режиму припинення вогню. Консультації тривають”, –мовиться у дописі. 

На сторінці процитували і очільника української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука, який зазначив, що“є шанс встановити перемир’я”.

Відзначимо, питання повернення до режиму “тиші” було на порядку денному кожного засідання ТКГ після того, як ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона декілька разів пропонувала повернутися до режиму припинення вогню, але Росія відмовлялася підписувати відповідну спільну заяву.

Нагадаємо, в понеділок президент Володимир Зеленський заявив, що ТКГ вже на фініші узгодження режиму тиші на Донбасі. Очікувалося, що відповідне рішення ухвалять на сьогоднішньому засіданні.

Крім того, нещодавно голова української делегації Леонід Кравчук розповів, що в ТКГ обговорюють введення санкцій за порушення режиму “тиші” на Донбасі. Планувалося, що відповідний документ підпишуть на засіданні 28 квітня.

Як писало РБК-Україна, в Офісі президента Володимира Зеленського пропонували ввести більш сувору відповідальність за снайперські обстріли на Донбасі.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *