“Святкуйте спокійно”. У РНБО запевнили, що поки нема загроз для відкритої агресії з боку РФ

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Радбез не бачить загроз для” відкритої агресії з боку Російської федерації”.

Секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу повідомив, що Україна має актуальну інформацію про ситуацію на кордоні з Росією в радіусі 200 і 400 кілометрів. На сьогодні, зазначив Данілов, загроз для вторгнення Росії немає.

“Інформація про те що відбувається на нашому кордоні у нас є в щоденному режимі. Таку ж інформацію отримує президент і всі наші органи. Ми на сьогодні не бачимо великої небезпеки у тому що відбувається на наших кордонах. Якщо для певної частини західного суспільства це була новина, що у нас триває війна, військова агресія з боку РФ, то з лютого 2014 для нас це вже речі які є щоденними”, — наголосив Данілов.

За його словами, попри публікації закордонних ЗМІ “про великі збільшення” військ РФ на кордоні, “ще раз кажу, ми такого не бачимо”.

“Є певне збільшення військових, я неодноразово казав що ми чітко відстежуємо те що стосується нашого кордону, периметру 200 км від нашого кордону, наступний це 400 км, ми чітко усвідомлюємо де там що відбувається. На сьогодні загроз для відкритої агресії від РФ ми не бачимо, що буде завтра, будемо завтра говорити про це. Внутрішня стабілізація це питання номер один для РФ, у разі загрози, якщо буде внутрішня стабілізація, РФ може цим скористатися, наше завдання цього не допустити”, — заявив секретар Радбезу.

За його словами, збільшення кількості повідомлень ЗМІ про “нарощування” військ РФ на кордоні з Україною — це частина інформкампанії з “залякування” українців: “Те, що стосується введення надзвичайного стану в Україні, у разі появи обставин для введення такого стану, ми одразу будемо інформувати про це суспільство. Більш того, наші фахівці кажуть, що великого вторгнення РФ не може робити навіть фізично на сьогодні на територію України. Тому що є певні розрахунки, є період підготовки, є проміжок часу який вони мають на це витратити. На сьогодні є невеличке збільшення, але воно не є для нас надто критичним, вся ситуація — під контролем. Відпочивайте спокійно. Святкуйте. Ми не бачимо сьогодні прямої загрози для нашої держави. Якщо у Кремлі ухвалять інше рішення — ми відреагуємо”.

Що відомо

  • 23 грудня на підсумковій пресконференції президент РФ Володимир Путін заявив, що офіційний Київ готує “третю” військову операцію на Донбасі. Він також зазначив, що в Україні “витісняють” росіян з “історичних територій”, маючи на увазі Донбас.
  • Твердження російського президента про те, що Україна начебто готує воєнну операцію на сході України, не відповідають дійсності, повідомив Суспільному речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
  • Сполучені Штати планують розпочати переговори з Росією щодо запропонованих нею “гарантій безпеки” у січні 2022 року, заявила помічниця державного секретаря з європейських питань Карен Донфрід за підсумками візиту до Києва, Москви й Брюсселя.
  • 29 грудня Державний секретар США Ентоні Блінкен та президент України Володимир Зеленський провели телефонну розмову.
  • Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов вважає, що російських військ біля кордону з Україною станом на 29 грудня недостатньо для початку повномасштабного вторгнення.
  • 30 грудня на прохання російської сторони відбудеться телефонна розмова між президентом США Джо Байденом та президентом Росії Володимиром Путіним
  • 30 грудня стало відомо про підготовку нової розмови між президентами Байденом та Зеленським
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *