Суд визнав незаконними пошуки плагіату в роботах Шкарлета

Окружний адміністративний суд Києва постановив, що Комітет з питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти незаконно виявив плагіат у роботах міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Про це міністр повідомив в Telegram.

Ці руки нічого не крали

Зокрема, суд визнав протиправними дії Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело в ряді наукових робіт Шкарлета.

“Як і обіцяв, в судовому порядку я захистив своє ім’я як вченого, який ніколи не займався плагіатом. Тому всіх своїх політичних опонентів, які намагалися на цьому побудувати цілу кампанію з дискредитації, щиро вітаю з очікуваним фіаско”, – написав Шкарлет.

Разом з тим міністр заявив, що рішення про наявність або відсутність плагіату в роботах українських вчених “має прийматися виключно в рамках чинного законодавства, уповноваженими структурами і тільки на підставі доведених фактів”.

У Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти збираються оскаржити рішення Окружного адміністративного суду Києва, який, за словами міністра освіти і науки Сергій Шкарлета, визнав протиправною роботу НАЗЯВО з пошуку плагіату в його роботах.

Про це повідомив у коментарі “Радіо Свобода” у понеділок, 5 квітня, голова НАЗЯВО Сергій Квіт.

“Мова йде, по-перше, про рішення суду першої інстанції, яке не набере чинності, якщо ми звернемося до апеляційної інстанції. А ми будемо звертатися. А, по-друге, це рішення ніхто не бачив. Як ми можемо коментувати рішення, яке ніхто не бачив. Воно неопубліковане. Я не знаю, звідки пан міністр знає про це рішення. Ми маємо тільки офіційні стосунки з судами. І ми не знаємо рішень, які вони збираються виносити”, – заявив Квіт.

Нагадаємо, що 5 квітня Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі написав, що ОАСК ухвалив рішення про незаконність дій НАЗЯВО щодо пошуку плагіату у роботах міністра.
“За моїм позовом проти НАЗЯВО схвалено рішення про незаконність дій Комітету з питань етики. Дослідивши матеріали справи, Окружний адмінсуд столиці «визнав протиправними дії відповідача щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело» у низці моїх наукових робіт. Як і обіцяв, у судовому порядку я захистив своє ім’я як науковця, який ніколи не займався плагіатом”, – написав Шкарлет.

17 грудня ексрегіонала Шкарлета призначили міністром освіти завдяки голосам ОПЗЖ. 

Сергій Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, ректор Чернігівського національного технологічного університету.
У 2010 році був обраний депутатом Чернігівської обласної ради від Партії регіонів і підтримував на президентських виборах Віктора Януковича через його “політичні орієнтири”. Того ж року був обраний ректором ЧНТУ.
У 2013 році ексміністр освіти і науки Дмитро Табачник вручив Шкарлету нагрудний знак і посвідчення “Заслужений діяч науки і техніки України”.
В 2015 році Сергій Шкарлет пройшов до Чернігівської облради 7-го скликання вже від Блоку Петра Порошенка (БПП).
Колишня міністерка освіти та науки Ганна Новосад писала у фейсбуці з посиланням на джерела, що Шкарлет примушував студентів зняти українські прапори з гуртожитку під час Революції Гідності. За її словами, кандидатура Шкарлета вигідна окремій когорті ректорів українських вишів, оскільки їм потрібен зручний міністр.

Призначення Сергія Шкарлета в.о. міністра освіти та науки України, яке відбулося 25 червня, викликало чимало протестів.

  • 25 червня Сергій Шкарлет був призначений виконуючим обов’язки міністра освіти і науки.
  • У трьох наукових роботах Шкарлета виявили плагіат. Він це заперечує.
  • Комітет з етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти підтвердив наявність плагіату у трьох наукових роботах глави Міносвіти.
  • ОАСК відкрив справу за позовом Шкарлета проти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
  • 17 грудня Верховна Рада призначила Шкарлета міністром освіти і науки України.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *