“Справа про катери”: директора “Кузні на Рибальському” арештували, застава – 443 млн

7 липня Печерський суд розглянув клопотання слідчих та задовольнив його у повному обсязі, обравши голові правління ПрАТ “Кузня на Рибальському” запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці.

Джерелопресслужба ДБР

Деталі: За даними УП, йдеться про голову правління підприємства “Кузня на Рибальському” Валерія Шандру.

Йому присудили тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі понад 443 млн гривень.

Посадовців підозрюють у змові та організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки низької якості. Йдеться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які не відповідали встановленим вимогам та не можуть використовуватися у ЗСУ. У підсумку така схема завдала державі збитків на суму понад 475 млн гривень.

5 липня суд обрав одному з колишніх директорів Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою внесення застави у сумі приблизно 443 млн гривень.

У пресслужбі “ЄС” назвали це рішення “замовленням Офісу президента, яке підриває обороноздатність країни”.

Передісторія: 2 липня слідчі ДБР повідомили про підозри колишнім посадовим особам Міністерства оборони та ПрАТ “Кузня на Рибальському” у цій справі.

У партії “Європейська солідарність” назвали справу щодо постачання військової техніки низької якості українським військовим, де фігурує ексзаступник міністра оборони Ігор Павловський, “атакою на бойових генералів”. 

Нагадаємо, 58-річний Валерій Шандра – управлінець з орбіти Віктора Ющенка та Петра Порошенка. У 2002 році він став народним депутатом України за списком Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” (№39). Був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва.
За президента Ющенка, з лютого 2005-го по серпень 2006 року, обіймав посаду міністра промислової політики України. У 2006-2007 роках був радником президента. У 2006-2008 роках – член наглядових рад Державного ощадбанку України та Державного експортно-імпортного банку.
Із грудня 2007 до березня 2010 року – міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
У березні-вересні 2014 року, при Турчинові й Порошенку – голова Київської ОДА. Із квітня 2016 року – голвоа ПрАТ “Кузня на Рибальському”,

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *