“Слуга народу” Верещук: Ми не можемо навіть зрозуміти, що має на увазі Байден, коли каже, що у нас величезні проблеми з корупцією

Депутатка Верховної Ради Ірина Верещук зі “Слуги народу” заявила, що їй не зрозумілі закиди президента США Джо Байдена про корупцію в Україні.

Вибачте, інших депутатів для вас немає

“Джозеф Байден каже: “Ми не можемо поки вас прийняти в НАТО, бо у вас не подолана корупція”. Давайте тоді ми, колеги в парламенті, можливо, знайдемо ще якусь платформу і запитаємо, що буде індикаторами подолання такої корупції? Ми вже з нею боремося, скільки я пам’ятаю – у 2014-му, 2015-му… САП, НАЗК, ДБР, НАБУ – купу органів створили по боротьбі з корупцією. Отримали, до речі, кошти: нам допомагали і США, і Європа. І зараз ми не можемо дуже зрозуміти, що саме має на увазі Байден, коли каже, що в нас є величезні проблеми”, – сказала вона в ефірі телеканалу “Україна 24” ввечері 17 червня.

Вона нагадала, що у США є закон про лобізм, і те, що там називають нормальною лобістською діяльністю, в Україні вважають корупцією.

“Що мають на увазі наші партнери, називаючи нас глибоко корумпованою країною? Коли ми зрозуміємо чіткі індикатори, яких ми маємо досягнути, які ми маємо подолати і побороти, тоді це буде предметна розмова. Поки це просто заяви”, – сказала вона.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що західні партнери закидають Україні недостатню боротьбу з корупцією, хоча й самі мають чимало сумнівних прикладів – Герхарда Шрьодера, Ніколя Саркозі, Франсуа Фійона тощо.

Нагадаємо, 14 червня 2021 року президент США Джо Байден на брифінгу за підсумками саміту НАТО заявив, що агресія Росії проти України, зокрема на Донбасі, не означає, що Київ ніколи не зможе стати членом Північноатлантичного Альянсу. Але рішення про вступ України залежить від відповідності критеріям НАТО, серед яких президент США виділив боротьбу з корупцією.

Водночас Зеленський, коментуючи рішення саміту НАТО щодо перспектив членства України, заявив, що Київ сприйняв його «позитивно».

«У рішенні нинішнього саміту відсутні конкретні тимчасові рамки наступних кроківув нашому зближенні з НАТО, на які ми сподівалися», — зазначив глава держави.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *