Шмигаль показав, як буде підвищуватися мінімальна зарплата, та пообіцяв знищити схеми в податковій і на митниці

Прем’єр-міністр Шмигаль впевнений, що “в умовах розігріву економіки” підвищення мінімалки не вплине на інфляцію і не відіб’ється на безробітті.

В Україні запланували підвищення мінімальної заробітної плати в три етапи. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці в “Фейсбуці”.

“Уряд запланував три етапи підвищення мінімальної зарплати на наступний рік:

З 1 вересня МЗП виросте до 5000 грн (+277 грн або + 5,9%).

З 1 січня 2021 МЗП виросте до 6000 грн (+1000 грн або + 20%).

З 1 липня 2021 МЗП виросте до 6500 грн (+500 грн або + 8,3%) “, – написав він.

За словами Шмигаля, при підвищенні мінімальної зарплати уряд орієнтується на п’ять показників: споживчий попит, інфляція, зайнятість, подолання бідності та нерівність.

Глава уряду вважає, що підвищення показника мінімалки простимулює споживчий попит на українську продукцію, допоможе зрівняти МЗП і реальний прожитковий мінімум, який зараз знаходиться на рівні 4,9 тисяч гривень.

Крім того, підвищення мінімалки не вплине на інфляцію і не відіб’ється на безробіття “в умовах розігріву економіки”.

Також Шмигаль розповів про наповнення бюджету та боротьбу зі схемами.

Він повідомив, що за червень 2020 року до Держбюджету надійшло майже 113 млрд грн, “а це на 5,5% більше, ніж ми очікували. Ці цифри говорять про одну дуже важливу річ: почалася ефективна робота та ефективна боротьба зі схемами. Вже другий місяць поспіль від початку року ми бачимо, що держбюджет виконується”.

Шмигаль процитував міністра фінансів Сергія Марченка, який назвав великі надходження з боку податкових органів за червень результатом боротьби з тіньовими схемами та скрутками.

“Обіцяю, це тільки початок. Ми будемо і надалі знищувати тіньові схеми і в податковій, і на митниці”, – резюмував Шмигаль.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *