Сенатори-республіканці вимагають зустрічі співробітників Держдепартаменту США з розслідування Burisma

Два сенатори-республіканці в четвер направили запит у Державний департамент США з проханням зустрітися з ключовими співробітниками Державного департаменту для розслідування діяльності Burisma Holdings, української енергетичної компанії, в якій Гантер Байден колись працював у раді директорів.

Про це повідомляє Washington Examiner.

У листі сенатора штату Вісконсін Рона Джонсона, голови Комітету Палати представників США з національної безпеки, і сенатора Айови Чака Грасслі, голови фінансового комітету, зазначається, що вони хочуть отримати інтерв’ю та документи, що стосуються звільнення генерального прокурора України Віктора Шокіна.

Шокін, який був звільнений у березні 2016 року після приблизно року перебування на посаді тодішнім президентом Петром Порошенком, стверджує, що його вигнали через те, що він хотів розслідувати прибуткову посаду, яку Гантер Байден, син колишнього віце-президента Джо Байдена, обіймав у правлінні Burisma з 2014 до 2019 року.

Джонсон і Грасслі, які надіслали свого листа після того, як старший Байден став можливим кандидатом у президенти від Демократичної партії, запросили інтерв’ю з послом США в Словаччині Бріджит Брінк і послом США в Греції Джеффрі Пайєттом, який раніше був послом в Україні. Сенатори також хочуть поспілкуватися із заступником помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джорджем Кентом і чиновником Держдепартаменту Елізабет Зентос.

Зентос була в Раді національної безпеки і у січні 2016 року і брала участь у зустрічі з офіційними особами України та США. У листопаді 2019 року Джонсон і Грасслі направили листа до Національного архіву із запитом надати документи з цієї зустрічі.

Кент дав свідчення перед Комітетом з імпічменту Палати представників у листопаді під час розгляду імпічменту проти президента Трампа, пов’язаного з Україною, сказавши, що у нього був конфлікт з адвокатом Держдепартаменту з приводу того, як дотримати вимоги виклику до суду від Конгресу.

“Колишній віце-президент Байден раніше заявляв, що хоче, щоб генеральний прокурор Віктор Шокін був звільнений. Відколи це уряд Сполучених Штатів вирішує, що Шокін повинен бути звільнений?” – написали Джонсон і Грасслі держсекретареві Майку Помпео. “Будь ласка, поясніть обґрунтування цього рішення та яким чином і коли це рішення було повідомлено українському уряду”.

Сенатори також запросили записи, зокрема стенограми дзвінків і витримки, пов’язані з телефонними дзвінками тодішнього віце-президента Байдена з Порошенком з березня 2015 року до квітня 2016 року. Вони попросили надати всі матеріали та інтерв’ю не пізніше 14 травня.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *