СБУ викрила канал збуту фальшивих доларів: злочинці “вкинули” на валютний ринок сотні тисяч підроблених купюр

Служба безпеки України (СБУ) викрила фальшивомонетника, який займався збутом підроблених доларів.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, СБУ викрила угруповання, яке займалося збутом підробленої іноземної валюти. Ділки продавали високоякісні фальшиві стодоларові купюри за 50% від номінальної вартості.

За попередніми даними правоохоронців, ділки “вкинули” в український валютний ринок сотні тисяч фальшивих доларів.

Зазначається, що схему організував житель Києва, який раніше вже потрапляв у поле зору правоохоронців через причетність до аналогічних злочинів. Фігурант налагодив збут фальшивих доларів до різних регіонів України, зокрема до Житомирщини. При цьому підроблені гроші не ідентифікувалися детекторами валют як фальшиві.

У пресслужбі зауважили, що схема збуту працювала щонайменше з початку року. Підроблені банкноти збувалися через особисті зв’язки декілька разів на тиждень як великими, так і дрібногуртовими партіями, у середньому по декілька тисяч доларів. Було задокументовано декілька фактів збутів киянином фальшивок жителю Житомира.

Правоохоронці затримали організатора схеми та покупця у Києві під час реалізації чергової партії – двох тисяч доларів.

Також було проведено одинадцять обшуків за місцем проживання зловмисників та у приміщеннях, які вони використовували у злочинній діяльності. Було вилучено гроші, вогнепальну зброю та набої, а також чорнові записи з “клієнтською базою” організатора схеми.

Зазначається, що наразі правоохоронці встановлюють та блокують шляхи надходження підробленої іноземної валюти до фігурантів справи.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *