СБУ попереджає уряд про реальність можливої зупинки теплогенеруючих підприємств України

Служба безпеки України попередила Кабінет Міністрів про ризик зупинки теплогенерувальних підприємств унаслідок критично низьких запасів вугілля.

Про це йдеться у відповідному звіті правоохоронного органу, передає інтернет-видання “Дзеркало тижня”.

“Одним з негативних явищ під час проходження осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2021-2022 є невжиття належних заходів з накопичення вугілля на складах ТЕС/ТЕЦ. Зокрема, станом на 01.12.2021 на складах розміщено 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення — 2146,5 тис. тонн), що зі свого боку свідчить про критичний запас вказаного палива”, — ідеться в документі.

У СБУ наголошують: оскільки деяким ТЕЦ і ТЕС бракує палива, цілі регіони можуть опинитися без опалення. Зокрема, ідеться про такі підприємства, як-от:

  • Слов’янська ТЕС — запаси вугілля в 50 разів нижчі за норму;
  • Луганська ТЕС — запаси в чотири рази нижчі за норму;
  • Чернігівська ТЕЦ — запаси в п’ять разів нижчі за норму;
  • Дарницька ТЕЦ — запаси відсутні.

У правоохоронному органі зазначають, що виникла ситуація загрожує енергетичній безпеці держави й може призвести до “надзвичайних подій техногенного характеру, зростання соціального напруження серед населення та дискредитації органів державної влади”.

До слова, після зняття мораторію на експорт електроенергії з Білорусі в Україну постачати струм почали через приватну фірму “ТЕТ груп”, а не державну компанію “Електроатом”. Закупівлі ж здійснюють через компанію-“прокладку”, пов’язану з головою фракції “Слуга народу” Давидом Арахамією й організатором схем ЄДАПС Юрієм Сидоренком.

Як відомо, Білорусь відновила експорт електроенергії в Україну. З 6 листопада електроенергія почала надходити в українську енергосистему.

Раніше Білорусь у рамках договору про надання аварійної допомоги розпочала постачання електроенергії в Україну. 

Нагадаємо, станом на ранок 13 листопада 60% потужностей державних теплоелектростанцій компанії “Центренерго” не працюють через брак вугілля.

Як заявив співголова фракції “Європейська Солідарність” Артур Герасимов, РНБО має негайно провести засідання щодо енергетичної кризи – вугілля на складах у п’ять разів менше ніж треба, а з 88 енергоблоків ТЕС 55 не працюють.

Крім того, міністр інфраструктури України 2016-2019 років Володимир Омелян заявив, що за два роки президентства Володимира Зеленського Україна опинилася на межі енергетичного колапсу. Чинна влада фактично знищила всі здобутки попередників щодо стабілізації енергетичної системи.

Зазначимо, що в Україні наразі майже у четверо менше запасів вугілля, аніж має бути за графіком Міністерства енергетики.

Водночас до кінця нинішнього опалювального сезону Кабінет Міністрів України заборонив відключати подачу газу теплопостачальним компаніям та об’єктам соціальної інфраструктури.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *