Саакашвілі погодився припинити голодування після переведення до шпиталю у Горі

Колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі у ніч на 20 листопада доставили у військовий шпиталь у місті Горі, що за 80 кілометрів від Тбілісі. У зв’язку з цим політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів.

Як повідомляє портал “Новини Грузія”, політика привезли в Горі на реанімобілі у супроводі автоколони з двох машин швидкої допомоги та близько 10 поліцейських автомобілів. Дорога зайняла близько години. Зазначається, Саакашвілі помістили у флігель, на вікнах якого встановили ґрати. Входи до шпиталю охороняла поліція.

Після переведення Саакашвілі до шпиталю його представники заявили, що МОЗ порушило обіцянку та не дозволило лікарю експрезидента Ніколозу Кіпшидзе, його адвокатам та матері відвідати його, хоча вони перебували біля будівлі медзакладу.

Адвокат політика Ніка Гвармія заявив, що Саакашвілі погодився припинити голодування одразу після переведення з тюремної лікарні, передає Jam News. Про завершення голодування оголосили ще дев’ять грузинських депутатів.

За словами особистого лікаря політика Ніколоза Кіпшидзе, заарештований у Грузії Міхеіл Саакашвілі припинив голодування, яке тривало 50 днів, в суботу, 20 листопада. Це сталося після того, як його переведення до військового шпиталю у Горі  із тюремної лікарні в Тбілісі.

“Президент Саакашвілі офіційно припинив голодування відразу після того, як його перевели до військового шпиталю в Горі. Він досі перебуває в небезпечному для життя стані, його помістили в палату інтенсивної терапії”, – сказав Кіпшидзе.

“Головне питання, яке хвилювало кожного з нас, через яке ми дуже переживали, оскільки воно стосувалося життя і здоров’я лідера нашої партії (“Єдиний національний рух” — ред.), а також третього президента Грузії, на даному етапі вирішилося позитивно і тому ми припиняємо голодування”, — сказав один з учасників голодування Акакій Мінашвілі.

В останні два дні експрезидент Грузії перебував у тяжкому стані у реанімаційному відділенні тюремної клініки в одному з районів Тбілісі Глдані. Напередодні, 19 листопада, Саакашвілі заявив, що готовий припинити голодування після того, як його переведуть до військового шпиталю Горі.

Що відомо

  • 25 жовтня адвокат Саакашвілі повідомив, що через голодування один із життєвих показників колишнього президента впав до критичного рівня. Через це йому знадобилася допомога реаніматолога.
  • 1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що “хоче захищати волевиявлення громадян” на місцевих виборах в країні.
  • У Грузії політика заочно засуджено до шести років ув’язнення: суд визнав його винним в організації нападу на колишнього грузинського депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році. Тоді Гелашвілі у центрі Тбілісі побили співробітники МВС, завдавши йому важких травм. Справу вдруге порушили у 2013 році, після закінчення каденції Саакашвілі.
  • Ввечері 1 жовтня Саакашвілі затримали. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе “політичним в’язнем”. Проти нього порушили чотири кримінальних справи, в тому числі щодо незаконного перетину грузинського кордону.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *