Росія каже, що відкрила попереджувальний вогонь по британському есмінцю. Британія заперечує

Російські прикордонні сторожові кораблі відкрили попереджувальну стрільбу в бік есмінця Великої Британії Defender біля берегів окупованого Криму, також бомбардувальник Су-24М виконав “попереджувальне бомбометання”.

Джерело: ТАСС із посиланням на Міністерство оборони РФ, “Крыминформ” 

Деталі: Згідно з повідомленням, “о 12:06 і 12:08 прикордонний сторожовий корабель виконав попереджувальну стрільбу”.

За інформацією Міноборони РФ, есмінець був попередньо попереджений про застосування зброї в разі порушення “державного кордону РФ”, але “на попередження не відреагував”.

Крім того, російський бомбардувальник Су-24М виконав попереджувальне бомбометання для зупинки “порушення російського державного кордону” в Чорному морі.

Британський корабель “Дефендер” покинув територіальне море Росії після попереджувальної стрільби корабля і бомбометання літака, заявили в Міноборони РФ.

Російські бомбардувальники використали чотири осколково-фугасні авіабомби для припинення дій британського корабля.

За даними російських ЗМІ, події розвивалися так:

  • о 12:06 і 12:08 прикордонний сторожовий корабель виконав попереджувальну стрільбу;
  • о 12:19 літак Су-24М виконав попереджувальне бомбометання (4 ОФАБ-250) по курсу руху есмінця ОРО “Дефендер”;
  • о 12:23 спільними діями Чорноморського флоту і Прикордонної служби ФСБ Росії есмінець УРО “Дефендер” покинув межі “територіального моря Російської Федерації”

Військового аташе Великої Британії в Москві викликали у Міноборони РФ через інцидент із есмінцем в Чорному морі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба після інциденту із есмінцем Британії у Чорному морі заявив, що Україні необхідна якісно нова взаємодія із членами НАТО у Чорному морі.

Джерело: Twitter міністра

Пряма мова: “Наочний доказ української позиції: агресивна і провокативна політика РФ в Чорному і Азовському морях, окупація та мілітаризація Криму становлять постійну загрозу Україні та союзникам.

Саме тому я наголошую, що необхідна якісно нова взаємодія членів НАТО з Україною у Чорному морі”.

Водночас у Генштабі Збройних сил повідомили, що не володіють інформацією про обстріл есмінця. У відомстві додали, що «можливо, це фейк».

У Міноборони Великої Британії заперечують стрілянину з боку Росії по британському есмінцю Дефендер біля берегів анексованого Криму.

«Попереджувальних пострілів по військовому кораблю Великої Британії Defender не здійснювалося. Корабель ВМС Великої Британії здійснює мирний прохід через територіальні води України відповідно до міжнародного права», — йдеться в заяві Міноборони Великої Британії у Twitter.

23 червня британський есмінець “Дефендер” в Чорному морі став майданчиком для спільного тренування сил спеціальних операцій України, Великої Британії та США. За даними Міноборони України, зведена абордажна група спеціальних операцій (з української сторони – 73-й морський центр спеціальних операцій імені кошового отамана Антона Головатого) відпрацьовувала абордажні дії.

Нагадаємо: В українсько-американських навчаннях “Sea Breeze-2021” візьме участь рекордна кількість країн, свою участь офіційно підтвердив Шостий флот ВМС США. У навчаннях візьмуть участь 32 країни, 5 000 військових, 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу.

Росія закликала СЩА відмовитися від проведення багатонаціональних морських військових навчань “Sea Breeze 2021” у Чорному морі.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *