Росія закликала США відмовитися від участі у Sea Breeze-2021

Посольство Росії в Вашингтоні закликало США відмовитися від проведення спільних з Україною військових навчань Sea Breeze-2021 у Чорному морі.


Про це дипвідомство написало у Twitter.

У російському посольстві вважають, що “масштабність і явно агресивний характер навчань Sea Breeze ніяк не відповідають реальним завданням безпеки в Чорноморському регіоні”.

На думку посольства РФ, такі навчання “заохочують мілітаристські настрої в Києві”.

У посольстві РФ “настійно закликали США та їхніх союзників відмовитися від відпрацювання військових дій на Чорному морі”.

“Усі проблеми, що виникають в цьому регіоні, можуть вирішити причорноморські держави без “нав’язування” допомоги ззовні”, – додали російські дипломати.

«Масштабність і явно агресивний характер навчань SeaBreeze ніяк не відповідають реальним завданням безпеки в чорноморському регіоні. Підвищують ризики ненавмисних інцидентів. Заохочують мілітаристські настрої в Києві», — йдеться у повідомленні.

У Росії запевняють, що всі проблеми регіону можуть самостійно вирішити причорноморські країни — «без “нав’язування” зовнішньої допомоги».

Нагадаємо, багатонаціональні військові навчання Sea Breeze-2021 розпочнуться наступного тижня. У них візьмуть участь 5 тисяч військових. До навчань залучать 32 кораблі, 40 літаків та 18 команд спеціальних операцій та дайвінгу, а також Шостий флот ВМС США, який дислокується в Середземному морі. Детальніше про Sea Breeze читайте у нашому матеріалі.

Російські навчання

Попри заяви про нібито ризикованість подібних навчань, Росія й сама схильна влаштовувати такі заходи. Свіжим прикладом є стягнення російських військ до кордонів з Україною у квітні, яке відбувалося під приводом військових навчань.

Через це НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» навіть виступили з вимогою до Росії припинити такі дії біля кордонів з Україною. А західні партнери (зокрема президент США Джо Байден) заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

І хоч Росія зрештою заявила про повернення своїх військ на місця постійної дислокації, у Міністерстві оборони повідомили, що це відбувається повільно. Так, через кілька тижнів після такої заяви у New York Times повідомляли, що біля кордонів усе ще залишається 80 тисяч російських військових.

22 червня Держдепартамент США повідомив про те, що шостий флот американських ВМС візьме участь в навчаннях Sea Breeze-2021.

Всього в навчаннях візьмуть участь військові підрозділи збройних сил з 32 країн світу. Таким чином, цього року у Sea Breeze візьме участь рекордна кількість країн.

Учасниками навчань стануть 5 тис. військових, 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *