Росія відмовилася відновити режим припинення вогню з 1 квітня

31 березня відбулось чергове засідання Тристоронньюї контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі на рівні глав делегацій.

Про це повідомила українська сторона ТКГ.

Наступне загальне засідання ТКГ заплановане на 14 квітня

“Засідання розпочалось із пропозиції голови української делегації Леоніда Кравчука забезпечити з 00:00 1 квітня дотримання повного та всеосяжного збереження режиму припинення вогню, грубе порушення якого російською стороною минулого тижня забрало життя чотирьох українських військовослужбовців”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цю пропозицію підтримали спецпредставник Глави ОБСЄ пані Хайді Грау та координатор підгрупи з безпеки Глава СММ ОБСЄ посол Халіт Чевік. Російська сторона пропозицію Кравчука проігнорувала.

“Зокрема, пан Чевік запропонував прийняти спільну узгоджену заяву ТКГ, в якій підтвердити прагнення сторін посилити режим припинення вогню та врятувати життя цивільних осіб та військового персоналу. Таким чином, двоє з трьох представників ТКГ внесли конкретні пропозиції щодо забезпечення повернення до повного та всеосяжного режиму припинення вогню. На жаль, ані пропозиція Кравчука, ані представників ОБСЄ не знайшли підтримки з боку російської делагації”, – йдеться у повідомленні.

Віталій Портников: Без України не обійдеться

При цьому в ТКГ наголосили, що лідери ФРН та Франції вчора підкреслили необхідність дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі.

“Не розумію, чому Російська делегація не вважає за необхідне зосередитися на збереженні життя людей”, – зазначив Кравчук.

Голова української делегації наголосив, що просування з будь-яких інших питань – політичних, гуманітарних, економічних, подальше узгодження кроків сторін – є проблемним, якщо не виконана головна про повне і всеосяжне припинення вогню.

Наступне загальне засідання ТКГ заплановане на 14 квітня.

Росія звинуватила Україну в загостренні на Донбасі та пригрозила “силовим сценарієм”

Нагадаємо, вчора президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели спільну відеоконференцію з президентом Росії Володимиром Путіним. Лідери Німеччини і Франції закликали припинити вогонь на Донбасі.

Натомість президент РФ висловив “серйозне занепокоєння” у зв’язку з посиленням обстрілів на лінії зіткнення. Путін звинуватив Україну у відмові від виконання досягнутих у липні 2020 року мирних домовленостей. У відповідь в МЗС України закликали Росію припинити перекладати відповідальність на інших.


Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню».

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

За даними ООН, від квітня 2014-го до 31 січня 2021 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 людей.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *