Рада послабила відповідальність за брехню про майно і неподачу декларації

Верховна Рада дала можливість уникнути відповідальності за брехню у декларації щодо майна родичів декларанта і пом’якшила покарання за неподання декларацій.

Джерело: розгляд у парламенті проєкту закону №4651, пост голови “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна

Деталі: Народні депутати 3 червня внесли зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 

Під час розгляду відповідного законопроекту нардепи підтримали дві правки “слуг народу” – №50 Ігоря Фріса та №59 Олексія Ковальова.

Фріс представив свою поправку так: “У цій правці чітко вказується, які відомості відомі, які надані членом сім’ї декларанта декларанту для вказання у декларації”. 

Комітет не підтримав правку Фріса, але народні депутати дали за неї 304 голоси. 

Ковальов, у свою чергу, сказав :”За неподачу декларацій є позбавлення волі до 2 років. Я думаю, що це надмірне покарання.. Моєю правкою пропонується обмеження волі, а не позбавлення”. 

Цю поправку підтримав 251 нардеп, хоча Олександр Бакумов (“Слуга народу”) сказав, що комітет із питань правоохоронної діяльності підтримував ідею залишити саме позбавлення волі, а не обмеження волі, бо: “Особі буде вигідніше тоді взагалі не подати декларацію, тому що там буде обмеження волі в санкції цієї статті на відміну від того, щоб збрехати – і тоді відповідальність буде саме позбавлення волі”.  

Шабунін заявив, що “Рада фактично знищила систему електронного декларування, відкорегувавши правками президентський законопроект №4651”.

За його словами, поправка Фріса “робить неможливим покарання за брехню щодо майна родичів (навіть, якщо декларант знає про майно!)”.

Тепер зазначати майно, яким користується чи володіє член сім’ї, треба лише коли сам член сім’ї надав таку інформацію декларанту, а раніше декларант мав вказати усю відому йому інформацію, пояснив він.

Шабунін сподівається, що президент Володимир Зеленський ветує це, інакше, мовляв, доведеться “попрощатися з європейською інтеграцією”.

Правкою Ковальова, за словами Шабуніна, “депутати знесли покарання у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларацій”.

Громадський діяч підкреслив, що впровадження ефективної системи електронного декларування було однією з ключових умов отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом.

  • Президент Володимир Зеленський опублікував свою декларацію про доходи, отриманих ним у 2020 році.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *