Путін заявив, що в 2014 році США організували в Україні “збройний переворот”

Президент Росії Володимир Путін заявив, що США в 2014 році організували “переворот” в Україні, який підтримала Європа.

Джерело: стаття Путіна в німецькій газеті Die Zeit, опублікована на сайті Кремля

Пряма мова: “Багато країн поставили перед штучним вибором – бути або з колективним Заходом, або з Росією. Фактично це був ультиматум. До яких наслідків призвела така агресивна політика, ми бачимо на прикладі української трагедії 2014 року.

Європа активно підтримала антиконституційний збройний переворот на Україні. З цього все і почалося. Навіщо потрібно було це робити?

Тоді чинний президент Янукович вже погодився з усіма вимогами опозиції. Навіщо США організували переворот, а країни Європи – безвольно його підтримали, спровокувавши розкол в самій Україні і вихід Криму з її складу?”

Деталі: Путін вважає НАТО “реліктом холодної війни”, який створює напругу між країнами, а газопроводи в Європу називає “фундаментом конструктивної взаємозалежності”.

За його словами, замість мрії про єдиний континент в Європі вирішили зміцнити і розширити Альянс.

Він також заявив, що саме радянське керівництво дало згоду на членство об’єднаної Німеччини в НАТО.

І нагадав, що тоді обіцяли, що “кордони блоку до вас (РФ – ред.) наближатися не будуть”.

Путін також вважає, що зараз вся система європейської безпеки деградувала, наростає напруженість і стають реальними ризики нової гонки озброєнь.

Нагадаємо:

  • Раніше у Кремлі вже заявляли, що членство України в НАТО буде “червоною лінією” для Росії і що Москву непокоять розмови про можливе надання Києву Плану дій щодо членства.
  • У комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу щодо України вперше вжито ті самі формулювання, що звучать щодо Грузії з 2018 року – про те, що Україна стане членом Альянсу, і План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу.
  • Раніше Путін заявляв, що США грубо і нахабно обдурили Росію під час Євромайдану в Україні. За його словами, тоді Вашингтон звернувся до Москви з проханням вплинути на Віктора Януковича, щоб він не застосовував армію проти протестувальників. Росія погодилася, а через день в Україні “відбувся державний переворот”.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *