“Причетні спецструктури України”: Молдова розслідувала зникнення Чауса

Генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло заявив про завершення розслідування у справі щодо зникнення українського екссудді Миколи Чауса: за даними правоохоронців, до викрадення Чауса причетні держструктури України.

Джерело: Hromadske з посиланням на місцеві видання Unimedia та evz.ro

Пряма мова: “В основному ми завершили розслідування тут, у Республіці Молдова. Ми надіслали декілька запитів про встановлення в Україні судово-позовного прохання і чекаємо відповідей. Наше завдання – ідентифікувати людей, які приїхали з України та провели відповідні операції тут, у Молдові”.

Деталі: Генпрокурор Стояногло зазначив, що правоохоронці у Молдові визначили людей зі спецструктур України, які брали участь у викраденні колишнього судді.

Напередодні Слідчий комітет парламенту Молдови звернувся до Верховної Ради України щодо організації зустрічі для обговорення розслідування зникнення екссудді Миколи Чауса.

Адвокат екссудді Олександр Вишневий повідомив журналістам, що його та інших захисників Чауса запросили для участі в засіданні у двосторонньому міжпарламентському молдовсько-українському форматі, щоб отримати будь-яку інформацію щодо розслідування викрадення екссудді правоохоронними органами України.

“У комісії (парламентська комісія в Молдові – ред.) зазначили, що не мають жодної інформації стосовно цього, оскільки українська сторона не реагує на запити з боку представників влади та правоохоронних органів Молдови”, – заявив Вишневий. 

“Така реакція, за їх твердженням, перешкоджає встановленню всіх фігурантів кримінальної справи. А йдеться не тільки про виконавців, а й про замовників злочину, встановлення їхнього місцеперебування”, – додав адвокат.

Передісторія: 

  • 3 квітня стало відомо, що група невідомих озброєних чоловіків викрала суддю в центрі Кишинева. За даними МВС Молдови, суддю вивезли в Україну.
  • МВС Молдови вдалося встановити особи частини організаторів викрадення Чауса і затримати одного підозрюваного.
  • За даними ЗМІ, до викрадення Чауса могли бути причетні українські розвідники.
  • Голова МЗС Дмитро Кулеба запевняв у непричетності України до ситуації з викраденням Миколи Чауса та пропонував Молдові створити спільну робочу групу з цього питання. 
  • У Національному антикорупційному бюро 30 квітня завляли, що екстрадиційна процедура видачі екссудді Миколи Чауса з Молдови офіційно триває.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *