Проти Шмигаля розпочато кримінальну справу через COVID-фонд

НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливої недбалості прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та членів Кабміну при виділенні коштів з Фонду боротьби з COVID – 19 на Інші сфери держуправління, всупереч вимогам закону.

Про це повідомляти Українські Новини з посиланням на офіс генпрокурора.

Справу відкрили 2 липня у виконанні рішення Вищого антикорупційного суду, який зобов’язав розпочати таке розслідування.

Співробітники Національного антикорупційного бюро України відкрили кримінальне провадження за фактом імовірної ​​халатності Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та членів уряду при виділенні коштів з COVID-фонду на інші сфери державного управління. Про це пишуть Українські Новини з посиланням на Офіс генпрокурора.

Гроші були виділені всупереч українському законодавству.

Провадження відкрили 2 липня на виконання рішення Вищого антикорупційного суду.

Згідно з рішенням ВАКС, 25 травня в НАБУ надійшла заява, в якій позивач заявив про вчинення Прем’єр-міністром і членами Кабінету Міністрів кримінальних злочинів, які є злочинами за ч. 2 ст. 210 і ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу.

Заява містить інформацію, що зазначені особи вчинили злочини, які є злочинами за ч. 2 ст. 210 (нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), тобто поза законом виділили гроші з фонду боротьби з коронавірусом на інші сфери державного управління.

Видання відзначає, що НАБУ відмовилося зареєструвати кримінальне провадження. Тоді заявник подав у суд скаргу на Антикорупційне бюро.

ВАКС частково задовольнив її та зобов’язав НАБУ почати розслідування.

Раніше стало відомо, що екс-главу Укрхімтрансаміаку підозрюють у зловживанні на 42,5 млн грн.

Додамо, що екс-главу Украгролізингу підозрюють у зловживаннях на мільйони гривень. НАБУ і САП ведуть розслідування із серпня 2019 року.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *