Президент підтримує списання боргів тепловиків перед НАК «Нафтогаз Україна»

Президент Володимир Зеленський анонсував, що найближчим часом Верховна Рада прийме законопроєкт про списання боргів теплогенеруючих підприємств за газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України»

Про це він заявив на засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад при президенті України, яке пройшло в Хмельницькому.

Президент Володимир Зеленський анонсував, що найближчим часом Верховна Рада прийме законопроект про списання боргів теплогенеруючих підприємств за газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

«Я підтримую списання боргів перед НАК «Нафтогаз Україна». Я знаю, що зареєстрований закон, він зараз знаходиться у Верховній Раді. Були деякі процеси гальмування цього законопроекту, з різних причин, я вважаю, що вони дрібні … Вчора у мене була серйозна розмова з головою профільного енергетичного комітету Андрієм Герус, і я думаю, що в найближчі дні ми побачимо цей закон, який пройде комітет, і побачимо голосування в залі Верховної Ради», – сказав він.

При цьому президент висловив упевненість, що фракція «Слуга народу» в парламенті підтримає законопроект.

Нагадаємо, раніше Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання “Укртеплокомуненерго” звернулася в офіс президента щодо невиконання НАК “Нафтогаз України” доручень президента в частині умов договорів про постачання природного газу.

“Асоціація” Укртеплокомуненерго “підготувала і направила звернення заступнику керівника офісу президента України, Мінрегіону та Асоціації міст України з приводу невиконання НАК” Нафтогаз України “доручень президента, напрацьованих на нараді 21 травня 2021. Зокрема, про невідповідність дорученням умов договору про постачання природного газу “, – йдеться в повідомленні.

Підприємства ТКЕ 29 травня 2021 отримали зразок договору на поставку природного газу для виробництва теплової енергії від ТОВ “Нафтогаз Трейдинг” і прийшли до висновку, що умови договору повністю суперечать дорученням президента. Відповідний протокол розбіжностей до договору поставки природного газу ТОВ “Нафтогаз Трейдинг” направлено в офіс президента України, Мінрегіону та Асоціації міст України.

“Зокрема, договором передбачена ціна газу на виробництво теплової енергії на рівні 7583,89 грн з ПДВ і транспортуванням, замість 7400 грн – як передбачено дорученням. При цьому передбачена передоплата вартості спожитого газу і, відповідно, штрафні санкції за порушення термінів її проведення. також договором передбачено безспірне списання банком коштів з рахунків підприємств без їх згоди в разі виникнення заборгованості за спожитий природний газ, для чого ТКЕ має укласти відповідний договір з банком”, – повідомляють ТКЕ.
Таким чином, вважають в асоціації, договірні вимоги ТОВ “Нафтогаз Трейдинг” приведуть до дестабілізації роботи підприємств ТКЕ щодо забезпечення споживачів тепловою енергією.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *