Попри спротив росіян: фрегат берегової охорони США Hamilton зайшов у порт Одеси

Американський фрегат берегової охорони USCGC Hamilton у понеділок вранці 10 травня зайшов в Одесу.

Про це повідомляє місцеве видання Думська.

Зазначають, що о 8:30 корабель пришвартувався на 15 причалі Морського вокзалу.

Фрегат увійшов у Чорноморські води ввечері 27 квітня. На наступний день він провів навчання з турецьким фрегатом Явуз. З 4 по 6 травня гостював у порту Батумі, де до заходження в порт провів навчання з грузинськими катерами типу Айленд.

Вранці 8 травня на зустріч з фрегатом вийшов флагман української Морської охорони корвет BG50 «Григорій Куроп’ятников».

Нагадаємо, на відстані понад 100 морських миль від Одеси морська охорона в рамках навчань зустріла корабель Берегової охорони США Hamilton. Дії партнерів пильно відслідковували і супроводжували своєю присутністю кораблі РФ.

Пізніше повідомили, що під час військового навчання російські кораблі навмисне створювали перешкоди. Кораблі країни-агресорки,то оголошували вигадані координати закритих районів, вимагаючи залишити їх, то небезпечно маневрували і намагалися штучно звузити зону маневру.

Російська сторона традиційно залишала без відповідей запити про дотримання міжнародних норм безпечної навігації, відзначили українські прикордонники.

Протягом двох днів флагман Морської охорони Григорій Куроп’ятников і корабель берегової охорони США Гамільтон відпрацьовували спільні навчання в Чорному морі. Проводити маневри їм перешкоджали російські військові, повідомляє Держприкордонслужба в понеділок, 10 травня.

“Прикордонні кораблі і кораблі ЧФ РФ не просто спостерігали, а створювали додаткові труднощі для маневрів: оголошували раптове закриття районів для плавання, створювали навігаційну небезпеку і традиційно залишали без відповідей запити про дотримання міжнародних норм безпечної навігації”, – йдеться в повідомленні. 

Американський фрегат на початку квітня вийшов з США, подолав Атлантику, відвідав американську військово-морську базу Рота, що в Іспанії і базу в Неаполі. 

Це перший візит корабля американської берегової охорони, починаючи з 2008 року, коли заходив фрегат USCGC Dallas (WHEC 716).

USCGC Hamilton – четвертий фрегат типу Legend, введений до складу берегової охорони в грудні 2014 року.
Його довжина – 127 метрів, ширина – 16 метрів, осадка – 6,4 метра. Повна водотоннажність – 4180 тонн. Швидкість – понад 28 вузлів, екіпаж – 111 осіб, включаючи 15 офіцерів.
Озброєння – 57-мм гармата Mk110, чотири кулемети Браунінг, система ближнього бою Block 1B Phalanx, різне радіоелектронне обладнання, в тому числі система радіоелектронної боротьби (РЕБ), вертоліт MH-65 Dolphin і пара безпілотних літальних апаратів типу VUAV.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *