Помер принц Філіп — чоловік британської королеви Єлизавети II

Чоловік королеви Великої Британії Єлизавети II принц Філіп помер 9 квітня у віці 99 років.

Про це повідомили в Букінгемьскому палаці.

“Її Величність Королева з глибоким сумом повідомила про смерть свого коханого чоловіка, Його Королівської Величності принца Філіпа, герцога Единбурзького. Його Королівська Величність мирно помер сьогодні зранку у Віндзорському замку”, – йдеться в заяві.

Філіп одружився з принцесою Єлизаветою 1947 року, за п’ять років до того, як вона стала королевою.

У пари четверо дітей, вісім онуків і 10 правнуків.

Принц Чарльз одружився з Єлизаветою у 1947 році — за п’ять років до того, як вона зійшла на престол. Він був найстарішим членом королівського подружжя у світі.

Детальніше про принца Філіпа

Принц Філіп мав титул герцога Единбурзького. Раніше він служив у військово-морських силах Великої Британії.

У серпні 2017 року він відійшов від виконання королівських обов’язків через поважний вік. Загалом за свою кар’єру Філіп одноосібно брав участь у понад 22 тисячах заходів королівського рівня.

Відтоді він відвідав усього кілька публічних заходів, включно з весіллям принца Гаррі й Меган Маркл і секретним соціально дистанційованим одруженням принцеси Беатріс та Едоардо Мапеллі Моцці в липні 2020 року.

У лютому-березні принц Філіп 28 днів провів у лікарні. Тоді у Букінгемському палаці повідомляли, що госпіталізація не пов’язана з коронавірусом.

Як зазначає SkyNews, наразі немає деталей щодо похорону герцога Единбурзького. Втім, найімовірніше, його буде поховано за королівським церемоніалом, оскільки саме таким було його бажання.

Очікується, що королева оголосить про це у найближчі дні.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *