Партія Пашиняна перемогла на виборах у Вірменії. Він назвав це “сталевою” революцією

Політична сила виконуючого обов’язки прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна “Громадянський контроль ” перемогла на позачергових виборах до вірменського парламенту.

Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії Вірменії.

Переможець на дострокових виборах до парламенту – Нікол Пашинян

Партії Пашиняна віддали голоси 53,92% виборців. Таким чином їй не вистачило 0,08% для того, щоб одноосібно формувати уряд.

Друге місце на виборах дісталося політичному блоку «Вірменія» експрезидента країни Роберта Кочаряна. За нього проголосували 21,04% громадян. Третє місце зайняв блок ще одного колишнього президента Вірменії Сержа Саргсяна “Честь маю” (5,23% голосів).

Згідно з Виборчим кодексом, прохідний бар’єр для партій склав 5% голосів, для блоків – 7%. У тому випадку, якщо прохідний бар’єр долають дві політсили, то третьою в Національні збори (Вірменський парламент) пройде партія або блок, який не подолав бар’єр, але отримав голосів більше за інших.

У ніч проти 21 червня в блоці «Вірменія» заявили, що результати виборів могли сфальсифікувати, тому вони їм не довіряють. Політики зажадали перевірити всі можливі порушення.

Прохідний бар’єр не подолали партія одного з найбільших вірменських бізнесменів Гагіка Царукян «Процвітаюча Вірменія» (3,96% голосів) і партія «Світла Вірменія» (1,22% голосів) на чолі з Едмоном Марукяном.

Після оголошення підсумків виборів, Пашинян заявив, що вірменський народ провів “сталеву” революцію замість «оксамитової».

«Перемога на парламентських виборах відновить суспільну і національну консолідацію. Народ Вірменії за три роки здійснив другу революцію”, – сказав в. о. прем’єра країни.

Він додав, що на виборах “відбулося те, що очікувалося” і пообіцяв виконати всі домовленості, а також найближчими днями провести консультації з усіма політичними силами для розуміння «їхнього уявлення щодо консолідації політичного життя і суспільного потенціалу».

Парламент Вірменії обирається терміном на п’ять років. Право формувати уряд та висувати кандидата на посаду прем’єра належить парламентській більшості. Президент негайно призначає головою уряду обраного парламентом кандидата.

  • У Вірменії почалася політична криза після ескалації конфлікту в Нагірному Карабасі.
  • 25 лютого 2021 року Генштаб Вірменії зажадав негайної відставки Пашиняна та його уряду.
  • Сам прем’єр-міністр назвав те, що відбувається, спробою військового перевороту.
  • 18 березня Пашинян призначив позачергові парламентські вибори у Вірменії на 20 червня 2021 року.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *